Gündem
  • 20.7.2019 12:01

Çocuklarım evden çıktı, bomba patladı

Teröristlerin katlettiği Ayaz ile Nupelda’nın babası AKŞAM’a konuştu: “Nupelda bebeğini, Ayaz arabasını alıp dışarı çıktı. Birden patlama sesi duyduk. Eşim Ayaz’ın parçalarını toplamaya çalıştı. Bu nasıl bir acı!"

Tunceli’nin Ovacık İlçesi Bilgeç Köyü Çakılyayla Mezrası’nda hayvancılık yapan Güloğlu Ailesi'nin terör örgütü PKK’nın döşediği EYP’nin patlaması sonucu yaşamını yitiren iki minik yavrusu Ayaz ile Nupelda tüm Türkiye’yi ağlattı. Evlatlarını gözlerinin önünde hain tuzağa kurban veren Cevriye ve Ekber Güloğlu ilaç ve psikolojik destekle ayakta durabiliyor. 

AYAZIM PARAMPARÇAYDI 

Baba Ekber Güloğlu çocuklarının başına gelenlere inanamadığını belirterek o gün yaşananları gözyaşı içinde şöyle anlattı: “Yaklaşık 1.5 aydır patlamanın olduğu bölgede kalıyorduk. Çocuklarımız her zaman aynı yerde oynuyordu. Olay günü Ayaz oyuncak arabasını, Nupelda da oyuncak bebeğini alıp güle oynaya her zaman oynadıkları araziye koştular. 15 metre kadar uzaklaştılar ki patlama sesi duyduk. Hemen patlamanın olduğu yere koştuk. Evlatlarımızı o halde görünce dünya başımıza yıkıldı. Ayaz’ımın bedeni paramparça olmuştu. Eşim kendini kaybedip Ayaz’ın  parçalarını toplayıp bir araya getirmeye çalışıyordu. Ne istediler küçücük çocuklarımızdan. Hiç çocuklar ölür mü?” 

24 saat destek

Yaşadıkları büyük acı nedeniyle günlerdir kendine gelemeyen anne-babayı Tunceli Valisi Tuncay Sonel yalnız bırakmıyor. Aileyle ilk günden bu yana sürekli irtibat halinde olan Vali Sonel, “Devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. Hem yavrularımızın katillerini bulacağız hem de anne babalarına gereken tüm desteği vereceğiz. “ dedi. Ovacık Kaymakamı Selçuk Haskırış olay gününden beri aileyi hiç yalnız bırakmıyor. Gün boyu kaymakamlığın görevlendirdiği psikologlar anne ve babaya destek veriyor.”

 AKŞAM GAZETESİ

İLGİLİ HABERLER