Asayiş
  • 6.8.2009 12:46

ÇÖP DÖKMEYE ÇIKAN KADIN ASANSÖRDE GASPÇILARA YAKALANDI

KONYA'da, oturduğu daireden çöp dökmek için çıkan 42 yaşındaki Havva Özel, evine çıkmak için asansöre bindiği sırada 14- 15 yaşlarındaki 2 çocuğun saldırısına uğradı. Saldırganlar, Özel'in boğazına bıçak dayayıp, koluna ve eline jilet attıktan sonra, zorla kadının kolundaki altın bileziği alarak kaçtı. Olayın şokunu uzun süre atlatamayan Havva Özel, hastaneye kaldırıldı.

Olay, saat 13.00 sıralarında merkez Karatay İlçesi Fetih Mahallesi Fetih Kent Sitesi 1'inci Blok'ta meydana geldi. Çöpleri siteki konteynere döken Havva Özel, sonra apartmana girerek, dairesine çıkmak için asansöre bindi. Bu sırada arkasından gelen kimlikleri henüz tesbit edilemeyen 14- 15 yaşlarındaki 2 çocuk, kadına saldırdı. Kadının boğazına bıçak dayayıp, koluna ve eline jilet atan 2 çocuk, zorla kadının kolundaki ‘kilitli burma’ olarak tabir edilen altın bileziği çıkartıp aldı. 2 çocuk ardından olay yerinden hızla uzaklaştı. Şok yaşayan Havva Özel, durumu eşine ve polise bildirdi. Kolu ve elindeki kesikler nedeniyle olay yerine gelen ambulansta tedavi olan Özel, eşi İhsan Özel ile birlikte Köprübaşı Polis Merkezi'ne gidip ifade verdi.

Olayın şokunu uzun süre üzerinden atamayan Havva Özel, “Çöp döktüm. Eve çıkmak için asansöre bindiğimde bir anda arkamdan gelen iki çoçuk bana saldırdı. Biri boğazıma bıçak dayadı. Sesimi çıkartırsam öldüreceklerini söylediler. O sırada diğeri kolumu ve elimi jiletle kesti. Zorla bileziğimi aldıktan sonra kaçtılar. Altın yüzüğüm kanlar içinde kalınca onu görmediler. Çok korktum. Ne yapacağımı şaşırdım” dedi.

Kadının eşi market işleten 42 yaşındaki İhsan Özel de “Gündüz saatlerinde artık bu olaylar işleniyorsa pes artık” dedi. Havva Özel'in kolundaki bileziğin bin TL değerinde olduğu öğrenildi.

Polis, eşkal doğrulutusunda iki çocuğun yakalanması için çalışma başlattı.


GENCİ KURTARMIŞTI
Marketçi eşine zaman zaman yardım eden Havva Özel, 15 Mayıs 2006 tarihinde, Galatasaray'ın şampiyon olmasının ardından, Konyasporlu bir grup taraftarın saldırısına uğrayan üniversiteli Galatasaray taraftarı bir gençin, marketlerine sığınması üzerine, eşine ait çekmedeki silahı Konyasporlu taraftarın üzerine tuturarak, genci kurtarmıştı.

İLGİLİ HABERLER