Yaşam
  • 6.3.2021 22:17

Coşkun Göğen: Dünyanın en namuslu ‘tecavüzcüsüyüm’

KAYNAK : MİLLİYET

Antalya’da yaşayan Coşkun Göğen, dizi tekliflerini neden kabul etmediğini açıkladı. 75 yaşındaki oyuncu, kendisinden 24 yaş küçük bale öğretmeni olan eşini (Angelika Göğen) yalnız bırakmaya korktuğunu söyledi.

Yeşilçam’ın usta isimlerinden, filmlerin 'tecavüzcü Coşkun' lakaplı kötü adamı Coşkun Göğen, Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'e röportaj verdi.

Neden ekranlarda yoksunuz Teklif mi gelmiyor

Neden ekranlarda yoksunuz? Teklif mi gelmiyor? 

Nuri Alço ile konuştuğumuzda bu sebeple yakınmıştı. Evde şu an üç senaryo var, okuyorum. Geçinmek zorundayım, buna rağmen yine de seçici davranıyorum. Bizlere, Yeşilçam emekçilerine çok haksızlık yapılıyor. Nuri ile başımıza çok trajikomik bir şey geldi. Nuri beni aradı ve çok ünlü bir sanatçı ile diziye başlayacağını söyledi, çok heyecanlıydı. Sonra aynı gün içinde çok sinirli bir şekilde tekrar aradı. Nasıl şaşkın…

Ne olmuş

Ne olmuş? 

Meğer iki saatlik bir iş için çağırmışlar ve üç kuruşa. O da kızıp, reddetmiş. Sonra aynı yapımcı beni aradı, ben de nasıl bir iş diye sorguladım. 'İki üç saatlik bir iş ve 500 lira' dedi. Başrol oyuncusu ise bölüm başı 150-200 bin alıyor. Şaka gibi. Nuri’yi aradım, gülüştük. Gitmedim tabii. Bu bir saygısızlık!

Dizilere sıcak bakıyor musunuz

Dizilere sıcak bakıyor musunuz? 

Bakamıyorum, çünkü benim hanımım Rus ve bale öğretmeni. 50 yaşında ve çok aktif çalışıyor. O kadını ben burada nasıl yalnız bırakayım, içim el vermez. Antalya’da yaşıyorum. Ben kokarım onu yalnız bırakmaya. 50 yaşında bir çocuk. Beyni bakire onun. Masum. Aramızda 24 yaş var, ben onu canım gibi seviyor, üzerine titriyorum.

Sorun olmuyor mu o kadar büyük yaş farkı

Sorun olmuyor mu o kadar büyük yaş farkı? 

Hiç olmuyor. Aşkın yaşı olmaz, birlikte gülüp birlikte ağlıyoruz. 16 yıldır birlikteyiz. Çocuğum gibi bakarım ben ona. Zaten evde kedi gibiyimdir, kadın ne derse o olur. Mutluluğu bulunca kaybetmeyi göze alamıyor insan.

Eski günleri özlüyor musunuz

Eski günleri özlüyor musunuz? 

Özlüyorum ama ah vah ederek yaşamıyorum. Şimdiki günlerimi de güzel ve dolu geçirmeye çalışıyorum. Hayat acımasız, dünya fani ve yolun yarısındayım. Yaş 75, hâlâ cin gibiyim.

Filmlerinizdeki o meşhur sahnelerinizde, kadınlara karşı bir şeyler hissettiğiniz oluyor muydu

Filmlerinizdeki o meşhur sahnelerinizde, kadınlara karşı bir şeyler hissettiğiniz oluyor muydu? 

O nasıl söz öyle! Hiç olur mu? Oyuncu profesyoneldir. Hepsi arkadaşım, ablam, kardeşimdi. Dünyanın en namuslu ‘tecavüzcüsüyüm’. Hayatımda tek kadına yanlışım olmadı.

Nasıl oyuncu oldunuz

Nasıl oyuncu oldunuz? 

1962 yılında, 15 yaşındaydım. Çıraklık yaptığım berberin önünden, Yeşilçam’a figüran taşıyan otobüslere binmeye başlamıştım. Sonra filmlerde figüran rolleri almaya başladım ve keşfedildim. Türk sinemasında 400’ü aşkın filmde oynadım.

Hep çapkınlık yapan, kadınlara eziyet eden rollerle tanındınız...

Hep çapkınlık yapan, kadınlara eziyet eden rollerle tanındınız... 

Kötü rollerde oynayıp da bu kadar sevilmek gurur verici. Diyorlar ki 'Zaman zaman gerçek gibi izledik, çok kızdık ama senin o filmlerin sayesinde de hep dikkatli olduk. Verilen sosyal mesajı aldık.' Özetle ‘kötü adam’ı oynadım ama kötü olmadım.

O lakabın yapışıp kalması sizi rahatsız ediyor mu

O lakabın yapışıp kalması sizi rahatsız ediyor mu? 

Ben o lakaptan değil, insanların gerçek hayatta yaptığı taciz ve tecavüzlerden rahatsızım. Şiddetten çok rahatsızım. Gerçek hayatta bu kelimeyi duyunca tabii ki irite oluyorum.

İLGİLİ HABERLER