Gündem
  • 29.10.2016 01:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 kanuna onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Kazan ilçesinin Kahramankazan olarak değiştirilmesi hakkındaki kanunu onayladı.

Erdoğan'ın onayladığı 6752 sayılı "Ankara İli Kazan İlçesinin Adının Kahramankazan Olarak Değiştirilmesi ve Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun", Ankara'nın Kazan ilçesinin adının "Kahramankazan" olarak değiştirilmesini ve 15 Temmuz'un "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" adı altında resmi tatil ilan edilmesini öngörüyor. Söz konusu kanun, TBMM Genel Kurulu'nda 25 Ekim'de kabul edilmişti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan ayrıca 2 kanunu daha onayladı.

Erdoğan'ın onayladığı diğer kanunlar şöyle:

- 6749 sayılı "Olagˆanu¨stu¨ Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere I·lis¸kin Kanun Hu¨kmu¨nde Kararnamenin Degˆis¸tirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun."

- 6751 sayılı "Tu¨rkiye Cumhuriyeti Hu¨ku¨meti ile Sudan Cumhuriyeti Hu¨ku¨meti Arasında Yatırımların Kars¸ılıklı Tes¸viki ve Korunmasına I·lis¸kin Anlas¸manın Onaylanmasının Uygun Bulundugˆuna Dair Kanun."

Söz konusu kanunlar Erdoğan tarafından Anayasa'nın 89. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildi.

İLGİLİ HABERLER