Ekonomi
  • 9.12.2019 17:59

Cumhurbaşkanlığından flaş Volkswagen açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, Volkswagen'in Türkiye'de açacağı fabrikaya ilişkin konuştu. Ermut, "Manisa'da bir şirket kuruldu. Bekleme sürecine girmişti ancak lehimize sonuçlanacak" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, önemli açıklamalarda bulundu.

A Para'ya konuşan Ermut şu ifadeleri kullandı:

Türkiye yabancı yatırımcıların radarından hiç bir zaman çıkmadı. Türkiye yaşadığı sorunlara rağmen yatırım çekebilen bir ülke. Türkiye yeniden yatırımların artacağı bir döneme giriyor.

2002'den günümüze kadar 210 milyar dolar yatırım çektik. Geçen sene de Türkiye yatırımlarda pozitif ayrıştı. Dünyada doğrudan yatırımlar azalırken Türkiye'de yüzde 12,6 arttı. İniş çıkışlar yaşasak da istikrarlı bir şekilde yatırım çekiyoruz.

Volkwagen'in Türkiye yatırımı

Manisa'da bir şirket kuruldu. Bu ve buna benzer yatırımların süreceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki sene başka yatırımlar da anons edeceğiz. Bekleme sürecine girmişti ancak lehimize sonuçlanacak.

Faiz kararları

Faizler yatırımın önünde engel. Faizlerdeki düşüşün uzun dönemde pozitif etkisi olacak. Hedefimiz küresel yatırımların yüzde 1,5'ini ülkemize çekmek.

KAYNAK : YENİ AKİT

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Almanlar daha dün Atatürk'e küfür ettiler Türk Milletini aşağıladılar bunlar ortaklık peşinde , keşke yunan galip gelseydi diyenlere yakışan bir tavır.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER