Asayiş
  • 9.10.2020 12:01

Dağda silahlı şehirde cübbeli!.. Terörist avukat yakalandı

Terörist olduğu ortaya çıkan Avukat Merve Doğan'ın şaka gibi açıklaması: Bize terörist gözüyle bakıyorlar!

Lice’de etkisiz hale getirilen kırmızı listedeki PKK’lı terörist Müzeyyen Aydınlı’nın üzerinden çıkan şifreli bellekte Diyarbakır Barosu’na kayıtlı avukat Merve Nur Doğan’la birlikte çektirdiği fotoğraflar çıkmış avukat Doğan'ın terörist olduğu kesinleşmişti. Böylece örgütün uyuyan hücresi olabileceği belirtilen Doğan gözaltına alındı. Konuyla ilgili çarpıcı son dakika ayrıntıları da bir bir yüzünü göstermeye başladı. Son olarak Doğan'ın baroların "Bize terörist gözüyle bakılıyor" açıklamalarında da bulunduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır'da "Kırmızı" kategorideki Müzeyyen Aydınlı'nın öldürüldüğü son dakika operasyonunda ele geçirilen fotoğraflarda, sağ kolunun Diyarbakır Barosuna kayıtlı avukat Merve Nur Doğan ismindeki kadın olduğu belirlenirken terörist, jandarmanın ve emniyetin ortak çalışmasıyla saklandığı yerde yakalanarak gözaltına alınmıştı.

TERÖRİST AVUKATLAR İLGİLİ ÇARPICI AYRINTILAR!

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca 3 Ekim'de gerçekleştirilen Yıldırım-7 operasyonunda, 4 terörist etkisiz hale getirilmiş, ölü ele geçirilen teröristlerden birinin, terörden arananlarda 'Kırmızı' kategoride yer alan sözde Orta Saha Amed Eyaleti Özel Güç (Kalender) sorumlusu 'Amara Doktor' kod adını taşıyan 'Müzeyyen Aydınlı' olduğu tespit edilmişti. Terörist Müzeyyen Aydınlı'nın öldürüldüğü son dakika operasyonu neticesinde, örgüte ait materyeller ve fotoğraflara da el konulurken, fotoğraflar arasında terörist Aydınlı ile bir başka kadın teröristin samimi pozları ortaya çıktı.

FOTOĞRAFLAR İNCELENDİ VE AVUKAT MERVE NUR DOĞAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI!

Yapılan araştırma sonrası terörist Aydınlı'nın yanındaki kadının kimliği belirlendi. Teröristin Diyarbakır Barosuna kayıtlı Merve Nur Doğan isimli avukat olduğu, örgüte 2018 yılında katıldığı ve PKK'da Doğa Dilşa (Bese) kod adını aldığı tespit edildi. Jandarma ve emniyetin müşterek operasyonu ile terörist saklandığı yerde yakalanarak gözaltına alındı.

ÇOKLU BAROYA KARŞI ÇIKAN DİYARBAKIR BAROSUNA KAYITLI

Bilindiği gibi Diyarbakır Barosu, çoklu baro düzenlemesine karşı çıkarak eylem düzenlemiş, eylemde Baro Başkanı Cihan Aydın, 'Baroları 1,2,3 diye numaralandırarak avukatları ayrıştırmayı, kutuplaştırmayı ve örgütsüz bırakmayı amaçlıyorlar' açıklamalarında bulunmuştu.

BARO AVUKATI RESMEN TERÖRE HİZMET ETMİŞ!

Çoklu baro düzenlemesine karşı olan Diyarbakır Barosuna bağlı avukatı, 'örgüt' diye kime hizmet ettiği, Lice'de gerçekleştirilen operasyonda belli oldu.

 

SABAH GAZETESİ

İLGİLİ HABERLER