Gündem
  • 19.7.2009 15:42

DAĞLICA'YA HAVAN SALDIRISI!

HAKKARİ - PKK'lı teröristlerin Yüksekova ilçesindeki Dağlıca bölgesine havan topu saldırısında 2 asker ile 2 vatandaşın yaralandığı bildirildi.
Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, dün akşam saatlerinde Dağlıca bölgesine teröristler tarafından 6 adet havan mermisi ile saldırı yapıldığı belirtildi. Havan atışları neticesinde tarlasında çalışan 2 köylü vatandaşın hafif yaralandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Yaralı vatandaşlardan Veysel Sendik askeri helikopter ile Hakkari Asker Hastanesi'ne kaldırılmıştır. Hafif yaralı Remzi Buldan Dağlıca'daki askeri birliğin tabibi tarafından tedavi edilmiştir.
Aynı olayda bir havan mermisinin askeri birliğin bulunduğu bölgeye düşmesi neticesinde iki er hafif şekilde yaralanmıştır. Ayakta tedavi edilen iki er kontrol için askeri helikopter ile Hakkari Asker Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Hakkari Asker Hastanesi'nde yapılan tetkik ve kontrol sonunda havan saldırısında hafif yaralanan iki er ile bir köylü vatandaşın sağlık durumlarının iyi olduğu tespit edilmiştir."

İLGİLİ HABERLER