Yaşam
  • 30.10.2012 16:33

Damada karayolunda yumurta pişirttiler

MUHSİN YILMAZ
ORDU (İHA) - 6 yumurtayı ustalıkla pişiren damat kız tarafından ‘geçer’ not alarak gelinle birlikte düğün salonunun yolunu tuttu.
Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleşecek olan düğün için Aşağıtepe köyünden Evkaf Mahallesi’ne gelin almaya giden damat Ferdi İlkmek, gelini evden alıp düğün salonuna konvoy halinde hareket etti. Gelin alışı sırasında her şey normal giderken, gelin Meryem Bilgi’nin yakınları konvoyu durdurarak Korgan ilçesinden düğüne aç geldiklerini ve kahvaltı bile yapamadıklarını bahane ederek damattan yumurta pişirmesini istediler. Bu talep karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen damat Ferdi İlkmek, aracının bagajından çıkarttığı piknik tüpünde kız tarafının getirdiği 6 tane yumurtayı tere yağla birlikte kızarttı. Kız tarafının yakınları yumurtadan ilk önce damadın tatmasını talep ettiler ve daha sonra da kendilerinin yiyeceğini söylediler. Daha sonra yumurta hep birlikte yenildikten sonra bu defa damattan yol ortasında çiftetelli oynaması istendi. Kız tarafının çiftetelli talebini de yerine getiren damat ve beraberindekiler daha sonra hep birlikte düğün salonunun yolunu tuttular.
Damat Ferdi İlkmek, yaşanan bu sürprizle ilgili yaptığı açıklamada, “Kız tarafı konvoyda yolumuzu kesti. ‘Bizden kız almak için önce yemek yapmadaki maharetini göstermelisin’ dediler. Ben de aracımdan piknik tüpü ve tavayı çıkararak yumurta yaparak kız tarafına ikram ettim. Ben burada eşime yardımcı olacağımı ispat etmiş oldum” dedi.
Gelin Meryem Bilgi ise “Eşim gerçekten çok hamarat bir insan. Nişanlılığım süresince bunu gördüm” diye konuştu.


 

İLGİLİ HABERLER