Dünya
  • 3.7.2022 23:45

Danimarka’da AVM’de silahlı saldırı

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki bir alışveriş merkezinde silahlı saldırı düzenlediği ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve hyaralandığı açıklandı.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan Amager bölgesindeki Field's adlı AVM’de silahlı saldırı düzenlendi.

Silah seslerinin duyulması üzerine müşteriler AVM’yi koşarak terk ederken, olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi.

Ölü ve yaralı sayısı hakkında net bilgi yok

Polis tarafından yapılan açıklamada, silah saldırıda çok sayıda kişinin vurulduğu aktarılarak, ölü ve yaralı sayısı hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

1 kişi gözaltında, terör saldırısı şüphesi var

Saldırının ardından basın toplantısı düzenleyen Polis Başmüfettişi Soren Thomassen, saldırıda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, net bir sayı vermedi. Saldırıyla bağlantılı 22 yaşındaki Danimarkalı bir erkeğin gözaltına alındığını aktaran Thomassen, saldırının nedeninin henüz bilinmediğini fakat “terörizmi” dışlamadıklarını aktardı. Thomassen, başka saldırganlara dair bir iz olmadığını ifade etti.

Görgü tanıkları ise, saldırganın bir "av tüfeği" taşıdığını belirtti. Field's, 140'tan fazla mağaza ve restoran ile Danimarka'nın en büyük alışveriş merkezi olarak biliniyor.

Danimarka’da AVM’de silah saldırı #1

 

Av tüfeği ile saldırdı

Görgü tanıkları ise, saldırganın bir "av tüfeği" taşıdığını belirtti. Field’s, 140’tan fazla mağaza ve restoran ile Danimarka’nın en büyük alışveriş merkezi olarak biliniyor.

 

Danimarka’da AVM’de silah saldırı #2

 

 

Danimarka’da AVM’de silah saldırı #3

 

 

Danimarka’da AVM’de silah saldırı #4

 

 

Danimarka’da AVM’de silah saldırı #5

 

 

Danimarka’da AVM’de silah saldırı #6

 

İŞTE KAMERAYA YANSIYAN O ANLAR...
 

İLGİLİ HABERLER