Spor
  • 23.7.2009 12:50

DAUM'DAN İDDİALI AÇIKLAMALAR

BERLİN - Daum, Alman spor dergisi Kicker'de yayınlanan röportajında, ''Fenerbahçe ile şampiyon olacak mısınız?'' şeklindeki bir soruya karşılık, ''Evet, Fenerbahçe'yle şampiyon olacağım. Yönetimden iyi oyuncular alacağım ve onlardan şampiyon bir takım oluşturacağım'' dedi.
Öncelikli hedeflerinin lig şampiyonluğu olduğunu ifade eden Daum, Avrupa kupalarının da önemli olduğunu, ancak kendileri için ikinci planda bulunduğunu kaydetti.
Fenerbahçe'de oyuncuların kaldığı otelin çok rahat olduğunu ve kulüp stadının Avrupa'nın en büyük statlarından biri olduğunu belirten Daum, ''Fener vizyonlara sahip bir kulüp, vizyonlar da gerçekleri yaratır. Vizyonlardan gerçeklerin yaratılması için birlikte çalışmak istiyorum. Fener aslında Manchester United, Bayern Münih ya da İnter gibi takımlarla birlikte adı bir nefeste anılması gereken bir kulüp'' şeklinde konuştu.
Daum, Fenerbahçe'ye kendisinin getirdiği ve birlikte çok sayıda başarılara imza attıkları 5 oyuncunun bulunduğunu, Bayern Münih'te oynayan Brezilyalı futbolcu Lucio ile de görüştüklerini, ancak Lucio'nun İnter'e gitmeye karar vermesine de anlayış gösterdiğini söyledi.
En çok sevdiği 3 takımın Köln, VfB Stuttgart ve Fenerbahçe olduğunu, bunlardan sadece Fenerbahçe'nin büyük maddi imkanlara sahip olduğunu belirten Daum, Köln taraftarlarının kendisine gösterdikleri öfkeyi de anlayabildiğini, bunun Köln takımına duyulan bir sevginin ifadesi olduğunu belirtti.
Daum, Arsenal ya da Liverpool gibi takımların istedikleri kadar yabancı oyuncu oynatabildiklerine işaret ederek, Türkiye'de takım başına en fazla 8 yabancıya izin verildiğini ve 6 yabancının aynı anda sahada oynayabildiğini, bunun da Türk kulüpleri için uluslararası alanda büyük bir dezavantaj olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABERLER