Gündem
  • 21.7.2019 14:45

Davutoğlu bakın neden reddedilmiş?

Yeni partiyle ilgili bomba iddia! Ahmet Davutoğlu, finans çevreleri istemiyor diye reddedilmiş

AK Parti'den istifa ettikten sonra yeni parti kuracağı iddia edilen eski bakan Ali Babacan'ın, Ahmet Davutoğlu ile beraber parti kurulmasına “Finans çevreleri Davutoğlu’nu istemiyor” gerekçesiyle karşı çıktığı öne sürüldü.

Yeni parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu,Yavuz Oğhan’ın BideBunuİzle canlı yayınındaAli Babacan ile neden beraber olmadıkları sorusuna, “Manifestoyu birlikte açıklamak isterdim. Beraber olabilmek için elimden geleni yaptım. Neden olmadığını ben de bilmiyorum. Bu soruyu Ali Bey’e de sormakta fayda var” yanıtını verdi. Davutoğlu, “neden olmadığımı bilmiyorum” dese de yakın çevresinden edindiğimiz bilgiye göre Davutoğlu ile Babacan ekibi arasında bir dizi görüşme yapıldı. Hatta genel başkan ve yardımcılıklarına varana kadar isimlendirmeler yapıldı. Ancak daha sonra Babacan tarafından “ret”yanıtı geldi.

"Finans çevreleri istemiyor"

Duvar'ın haberine göre, Ret yanıtının gerekçesi ise, “Finans çevreleri Davutoğlu’nu istemiyor” olmuştu. Bunun üzerine her iki isim kendi yolunda yürümeye başladı. Bu arada eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’inhangi ekiple hareket edeceği de merak konusu. Davutoğlu ekibi iddialı. Mehmet Şimşek’in Davutoğlu ile görüştüğünü anlatan eski bir siyasetçi, “Şimşek bizimle” dedi.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER