Gündem
  • 24.2.2020 22:10

Davutoğlu ve Babacan'a CHP'ye geçin çağrısı

Gazeteci Hikmet Genç, muhaliflerin AK Parti'yi bölme oyunlarına alet olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a "Latif abi (Abdullatif Şener) gibi girin CHP’ye olsun bitsin" diyerek çağrı yaptı.

AK Parti'yi sandıkta yenemeyen muhaliflerin oyunlarına alet olarak parti bölmek için harekete geçen eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski bakan Ali Babacan'ı köşesine taşıyan gazeteci Hikmet Genç, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Davutoğlu ve Babacan'a AK Parti'den ayrılıp kurduğu yeni partiyle birlikte sandığa gömülerek soluğu CHP’de alan Abdüllatif Şener'i örnek gösteren Genç, "Latif abi (Abdullatif Şener) gibi girin CHP’ye olsun bitsin" diyerek çağrı yaptı.

İşte İşte Hikmet Genç'in yazısından ilgili bölümler:

Gezi Davası’nda müşteki sıfatıyla yer alan Davutoğlu da duruşmadan hemen önce davadan feragat etti.

“Ben de varım” dedi. Bir de baktık ki küresel evrensel cinsel tecimsel ne kadar marjinal varsa sirkteki fok balığı misali alkışlamaya başladı. Yani İmamoğlu’ndan sonra “yapraklar”

Diğer taraftan Babacan’ın yılan hikayesine dönen partisi var. HDP/PKK kongresine davet edilmiş Babacan. Gönderdiği mesaj salonda okunmuş. Selam etmiş, “Hayırlı olsun” dileklerini sunmuş. O da yeni kurtarıcı olarak mesaj vermeye devam ediyor.

CHP medyası parlatmaya çalıştı, çok iteledi ama olmuyor işte. Halkta hiçbir karşılıkları yok. Kimse itibar etmiyor. Davutoğlu partisinin açılış mitinglerinde sadece mikrofona konuşuyor…

CHP-İP-HDP/PKK ve SP ise, Voltran’ın son parçalarının gelmesini bekliyor.

Lakin böyle olmuyor.

Parti kur, teşkilat için adam bul, ona buna mesaj gönder, CHP ittifakına göz kırp, aynı fotoğraf karesinde boy göster, Gezi çapulcularına selam çak..,

İttifaktan sonra İyi Parti’de olduğu gibi bir de arıza çıkarıp istifa edenlerle uğraş. Seçim öncesi CHP’den kiralık vekil ara. Zor ve uzun işler bunlar.

Bir de üstüne HDP/PKK Eş Başkanları’ndan arada bir ayar ye!. Sana, “Haddini bil..,” diye başlasınlar, “Bundan ittifaklar açık ve şeffaf olmalı” diye uyarsınlar…

Ne gerek var yahu. Abdüllatif Şener’den örnek alın. O da parti kurmuştu. Olmayınca kepenk kapatıp direkt CHP’ye geçti.

O kadar uğraşacağınıza, madem hedefiniz aynı, siz de Latif abi gibi girin CHP’ye olsun bitsin.

CHP, HDP/PKK, İP ve SP birbirlerini hazmetmişler, sizi mi hazmedemeyecekler?!..

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER