Gündem
  • 22.10.2019 14:05

Davutoğlu ve Babacan'ın parti kuracakları tarih belli oldu

Yeni Parti çalışmalarını sürdüren eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kasım'da, eski başbakan yardımcısı Ali Babacan'ın ise Aralık'ta partisini kuracağı iddia edildi.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski başbakan yardımcısı Ali Babacan'ın kuracakları partinin takvimleri belli oldu.Davutoğlu'nun partisini kasımda, Babacan'ın ise partisini aralık ayında kurması planlanıyor.

Tüzük ve program çalışmalarını sürdüren Davutoğlu ve Babacan'ın takvimi şöyle;

Babacan'ın partisinin kuruluş takvimi

Parti kurmak için çalışmalarını sürdüren Babacan'a yakın kaynak, "Programda bir değişiklik yok, aynen devam ediyor. Aralık sonu gelmeden tüzel kişiliğe kavuşacak. Programımız o şekilde" dedi.

Davutoğlu'nun partisinin tüzük ve programı yazılıyor

Davutoğlu'nun ise partisini Kasım ayında kurması bekleniyor.

Davutoğlu ve ekibi partinin Tüzük ve Programına son şeklini veriyor. Tüzük ve program için ayrı iki ekip çalışıyor. Program; demokrasi, yargı, hukuk, ekonomi, sosyal alan, eğitim ana başlıklarından oluşuyor.

Programda adalet, insan hakları, demokrasi, özgürlük konusuna vurgu yapılacak. Bu değerlerin öne çıktığı bir program yazılacak.

"Bundan sonraki organizasyon kuruluş organizasyonu"

Davutoğlu'na yakın kaynak, "Şu anda program ve tüzük üzerinde çalışıyoruz, ayrıca kurucular kurulu üzerinde çalışıyoruz. Bunlar olgunlaştıktan sonra beklenmeyecek. Kuruluşa odaklanıyoruz. Bundan sonraki organizasyon kuruluş organizasyonu olur. Kasım ayı içerisinde olacağını tahmin ediyorum" dedi.

İLGİLİ HABERLER