Gündem
  • 11.5.2013 15:45

Davutoğlu'ndan hain saldırıya çok sert tepki!..

Berlin'de bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Reyhanlı'da meydana gelen patlama ile ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.
   Davutoğlu, "Son derece acı bir aldık Reyhanlı'dan. İçişleri Bakanı'mız zaten gerekli açıklamaları yaptı. Biz de yakından takip ediyoruz. Suriye'de böyle kritik bir geçiş sürecinde bir çok provokasyon, tahrik söz konusu olabilir. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, vatandaşlarımızın huzuru. Bu konuda bütün vatandaşlarımızı tahriklere karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Olay bütün boyutları ile derinlemesine incelenecektir.

Dışarıdaki durumu Türkiye'ye yansıtan karşılığını bulur. Gerekli tedbirler alınacak. Türkiye güçlü bir emniyet alt yapısına sahiptir, bir çok imtihandan geçmiş bir ülkedir. Muhtemel provokasyonlara karşı herkes dikkatli olmalı.

Türkiye'nin huzurunu sabote etmek isteyen bir çok çevreler çıkabilir. Suriye başta olmak üzere bir çok konu istismar edilebilir. Hiç bir güç Türkiye'nin iç huzurunu bozmaya muktedir olmayacaktır.

Hiç kimse Türkiye'nin gücünü test etmeye kalkmasın. Suriye için kritik olan bu süreçte zamanlama dikkat çekicidir. Tam Suriye'de geçiş süreci ile ilgili önemli kararların alındığı, diplomatik temasların yoğunlaştığı bir dönemde bunların olması tesadüf değildir. Türkiye kararlı politikasından vazgeçmez. İstikrarın dış mihraklardan etkilenmesine izin vermez. Olay bütün boyutları ile inceleniyor." dedi.

DAVUTOĞLU, KREUZBERG'İ ZİYARET ETTİ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, temaslarda bulunmak üzere geldiği Almanya'nın başkenti Berlin'de Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg semtini ziyaret etti.
Kreuzberg sokaklarını dolaşan Davutoğlu, yol üzerinde Türk esnafın işlettiği dükkanlara girdi. Davutoğlu, karşılaştığı Türklerle sohbet etti ve fotoğraf çektirdi. Kreuzberg'de yaşayan Türkler, Davutoğlu'na yoğun ilgi gösterdi. 

İLGİLİ HABERLER