Gündem
  • 27.6.2021 21:34

Davutoğlu'ndan yok artık dedirtecek iftira!.. Soylu'yu koltuğunda Perinçek oturtuyor

Ahmet Davutoğlu'ndan çok konuşulacak iddia! Soylu için Erdoğan'a baskı yapan ismi söyledi!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kanal 42'de Gündem Özel Programı’nda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun koltuğunda kalmasını Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek'in dikte ettiğini iddia etti.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’ı hükümet sistemi konusunda 5 yıl önce uyardığını söyleyerek, “Bu sistemi sizin için getirmiyorlar, bir dönem sizi yapacaklar ama daha sonra 28 Şubatçı bir zihniyeti getirecekler, bu gücü onlara kullandıracaklar, yapmayın.” dediğini aktardı.

Yeni sistemle, Bakanların yanına komiserler konulduğunu belirten Davutoğlu, bakan yardımcılarının bakana karşı Cumhurbaşkanı'nın komiseri gibi davrandığını söyledi.

Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun koltuğunda kalmasını Bahçeli ve Perinçek’in dikte ettiğini de söyledi.

Ahmet Davutoğlu şunları söyledi:
 
“Bugün Bakanların yanına komiserler konuyor. Cumhurbaşkanı zaten kendi seçtiği Bakana yeterince görev vermiyor, bir de yanına koyduğu Bakan yardımcıları da bir sonraki Bakan olma ümidiyle var olan Bakana karşı Cumhurbaşkanı'nın komiseri gibi davranıyor. Birçok Bakan şu anda kendi yardımcılarına karşı arkalarını kollamakla meşgul. Birçok Bakan yardımcısı da Cumhurbaşkanı'na Bakanlıkla ilgili bilgi vererek göze girmeye çalışıyor. Sayın Bahçeli ve Perinçek, Soylu'nun koltuğunda kalmasını Cumhurbaşkanı'na dikte ettiler. 28 Şubat'ın ideoloğu Perinçek ve 28 Şubat'ın başörtü yasağını Meclis'te meşrulaştıran Bahçeli... Eski Türkiye dediğiniz aktörler bunlar. Bunlarla ayakta duruyor Soylu. Ruhsar Pekcan örneği, dezenfektan sattı kendi bakanlığına. Gerçek bir demokratik bir ülkede bunu yapsanız çok ağır bir cezası olur. Cumhurbaşkanı buna teşekkür etti ya Meclis'te. Hizmetlerine teşekkür ediyorum dedi.

İLGİLİ HABERLER