Gündem
  • 17.1.2015 14:42

Davutoğlu'nu bu pankartla protesto ettiler

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nu protesto için üst geçide pankart astıkları iddiasıyla Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi 4 kişi gözaltına alındı.

Bir grup TGB’li, partisinin Aydın İl Kongresi için kente gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu protesto etti. TGB’li grup, bugün sabah saatlerinde Aydın- Denizli karayolunun Forum Aydın Kavşağı yakınlarındaki üst geçide 'Aydın’da Efe, Paris’te bebe' yazılı pankart astı.

Polis pankartı indirirken Ümit Arslan, Barış Çakır ve Okan Vardarlı olay yerinde, TGB İl Sekreteri Aykut Güler da kent merkezi sevgi yolunda yürürken gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin sosyal paylaşım sitesine koydukları fotoğrafta polis otosunda öz çekim yaptığı görüldü.

TGB Aydın İl Başkanı Uğur Aykaç, "Başbakan’a burada Başefe unvanı verilecekmiş. Aydınlılar olarak böyle bir unvan olmadığını biliriz. Fransa’da ezik duran Başbakan’ın Aydın’da efe olmasını eleştiren arkadaşlarımız gözaltına alındı. Şu anda ben başta olmak üzere birçok arkadaşımızın evlerinin önünde polis bekliyor. Dışarı çıkmamız engelleniyor. Ancak sürprizlerimiz devam edecek" dedi.

 

İLGİLİ HABERLER