Gündem
  • 30.8.2014 15:29

Demiryolları’ndan 'Tello Uçak' açıklaması

TCDD’den yapılan açıklamada, bugün bir gazetede çıkan “Yolsuzluk ihbarı yüzünden öldürüldü” başlıklı; Tello Uçak cinayeti iddialarına ilişkin haber incelendiği ifade edilerek konuyla ilgili açıklama yapılmasının gerekli görüldüğü kaydedildi.

TCDD’nin bütün iş yerlerinde olduğu gibi Vangölü Feribot İşletmesindeki iş ve işlemlerinin de yasalara uygun şekilde yapıldığı ve denetlendiği vurgulanarak şöyle denildi.

“Sayın Özcan Yeniçeri dile getirilen iddialarla ilgili detaylı inceleme başlatılmış, şu ana kadar iddialarla ilgili herhangi bir bulguya rastlanmamış olmasına karşın inceleme titizlikle devam etmektedir. Ayrıca, Tello Uçak tarafından kuruluşumuza gönderilen şikâyet/ihbar dilekçesi ile Bölge Basınında yer alan benzer iddialar işleme alınmış, konularla ilgili Savcılık ve TCDD Teftiş Kurulunca inceleme başlatılmış, teftiş incelemesi sonucunda hazırlanan rapor Tatvan Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir. Hem Savcılık hem de Teftiş Kurulu tarafından bir kısım iddialarla ilgili yapılan inceleme ve soruşturma ise devam etmektedir. Özetle, gerek Sayın Yeniçeri’nin soru önergeleri içeriğiyle, gerekse Tello Uçak’ın diğer ihbar dilekçesi içeriğiyle ilgili konularda inceleme ve soruşturmalar büyük bir ciddiyet ve dikkatle ele alınmıştır. Sayın Yeniçeri’nin cinayetin hangi nedenlerle işlendiği hususundaki yargısı Adli Makamların inceleme konusudur.”

 

İLGİLİ HABERLER