Asayiş
  • 15.5.2019 12:28

Deney için internetten aldı: Anne ve babası öldü 3 kardeş hastanede

İzmir'de üniversite öğrencisinin internetten sipariş ettiği siyanürün evde yere dökülmesi üzerine anne ve babası zehirlenerek öldü, iki kardeşi ile kendisi hastaneye kaldırıldı.

Evde siyanürden zehirlenen 5 kişilik aile hastaneye kaldırıldı.

İzmir'in Bayraklı ilçesinde Soğukkuyu Mahallesi'nde bir apartmanda yaşayan Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan (21), deney yapmak için internetten siparişle potasyum siyanür aldı.

YERE DÖKÜLMESİYLE EVDEKİLER ZEHİRLENDİ

İddiaya göre öğrencinin eve getirdiği siyanürü, küçük kardeşi Emir Can'ın devirerek dökmesi üzerine anne Fatma (39), Baba Mehmet (46), kardeşleri Mehmet Taha ve Emir Can Kalkan (4) ile kendisi etkilendi. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi.

 
Siyanürden zehirlenen aile hastaneye kaldırıldı

Ekipler çevrede güvenlik önlemi alırken, apartmanda yaşayan diğer vatandaşlar tedbir amaçlı tahliye edildi.

Siyanürden etkilenen beş kişilik aile, 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

ANNE VE BABA ÖLDÜ

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan baba Mehmet Kalkan ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan anne Fatma Kalkan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 
5 kişilik aile siyanürden zehirlendi.

Siyanürden etkilenen üç kardeşin Ege üniversitesi Tıp Fakültesindeki tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

İNTERNETTEN DENEY İÇİN ALMIŞ

Mahmut Can Kalkan'ın polis ekiplerine ilk ifadesinde, potasyum siyanürü deney yapmak için internetten sipariş verdiğini ve eve getirdiğini söylediği öğrenildi.

Gözetim altında bulunan Mahmut Can Kalkan'ın, tedavisinin ardından emniyete götürüleceği belirtildi.

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    Erik Kaysı çekirdeğinde de siyanür mevcut soluyarak değil sindirim yoluyla alıyorsunuz vücutta kostik etkiye dönüşüp sakat bırakıyor en çok etkilenen çocuklar oluyor.!

  • - CUMHUR

    Erik Kaysı çekirdeğinde de siyanür mevcut soluyarak değil sindirim yoluyla alıyorsunuz vücutta kostik etkiye dönüşüp sakat bırakıyor en çok etkilenen çocuklar oluyor.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER