Gündem
  • 23.1.2020 09:00

Deprem uzmanından korkutan açıklama: Deprem fırtınası yaşanabilir

Manisa'daki deprem sonrası uzmanından korkutan açıklama: Deprem fırtınası yaşanabilir

Dün gece Manisa'da meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depreme ilişkin, "Bu deprem yıkıcı bir deprem niteliği taşımıyor çünkü bu bölgede yıkıcı depremin eşik değeri 6 olarak kabul ediliyor." diyen Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Deprem hemen Gelenbe Fay Zonu'nın ucunda gerçekleşti, dolayısıyla buna sıçrarsa yeni deprem fırtınası yaşanabilir." açıklamasında bulundu.

Manisa'daki deprem sonrası uzmanından korkutan açıklama: Deprem fırtınası yaşanabilir

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan SözbilirManisa'nın Akhisar ilçesindeki 5,4 büyüklüğündeki depreme ilişkin, "Bu deprem yıkıcı bir deprem niteliği taşımıyor çünkü bu bölgede yıkıcı depremin eşik değeri 6 olarak kabul ediliyor." dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Sözbilir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akhisar'da bu akşam meydana gelen depremin Soma-Kırkağaç Fayı ile Gelenbe Fay Zonu'nun kesim noktasında gerçekleştiğini söyledi.

"Deprem fırtınası yaşanabilir"

Bu bölgede son zamanlarda küçük ölçeklerde çok sayıda deprem olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Hasan Sözbilir, şunları kaydetti:

"Bu deprem yıkıcı bir deprem niteliği taşımıyor çünkü bu bölgede yıkıcı depremin eşik değeri 6 olarak kabul ediliyor. Bazı binalarda hasar yaratmış olabilir. Deprem hemen Gelenbe Fay Zonu'nın ucunda gerçekleşti, dolayısıyla buna sıçrarsa yeni deprem fırtınası yaşanabilir."

KAYNAK : YENİ AKİT

Yorumlar (1)

  • -

    Ben uzmana muzmanın ne dediğine bakmam Kurban bayramına yakın büyük bir deprem olacak.İnsanlarımız Çok azdılar...

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER