Asayiş
  • 27.9.2013 22:19

Dev taraftar operasyonu!..

Operasyonda bazı taraftar liderleri ve stat yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 83 kişi gözaltına aldı

 

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 12 Mayıs 2012'de Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası çıkan olaylarla ilgili 1.5 yıl önce çalışma başlatmıştı. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla başlatılan çalışmanın tamamlanmasının ardından bu sabah 700 polisin katıldığı şafak operasyonu düzenlendi.

İstanbul, Kocaeli, Mersin ve İzmir'de düzenlenen operasyonlara özel harekat ve çevik kuvvet polisleri de destek verdi. İstanbul'da Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 16 ayrı ilçede 100 adrese baskın düzenledi. Yapılan baskında 5'i Galatasaraylı, 37'si Beşiktaşlı, 41'i Fenerbahçeli 83 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında Genç Fenerbahçeliler, FenerbahChe, Çarşı, Asya Kartalları, Deplasman Kartalları ve UltraAslan'lar gibi taraftar guruplarının önde gelen isimleri de bulunuyor.

O isimler arasında, Ultraslan tribün lideri Muzaffer Şirin, Genç Fenerbahçeliler lideri Sefa Kalya; Fenerbahçe tribünlerinin tanınan isimlerinden İbrahim Gümüştekin, Ercan Turabi; “Çarşıö grubunun önemli isimlerinden biri olan Alen Markaryan ve eski Beşiktaş Kongre üyesi Erdal Keleş de yer alıyor. Ayrıca gözaltına alınanlar arasında bazı stat yöneticileri de bulunuyor.

SUÇLAMALAR ARASINDA AZEMTTİRME DE VAR

Gözaltına alınan şüphelilerle ilgili, haraç, tehdit, yaralama gibi suçlamaların yanı sıra, cinayete azmettirme suçlamasının da bulunduğu öğrenildi.
 

İLGİLİ HABERLER