Dünya
  • 9.7.2020 19:37

Dev vinç üzerine düştüğü evi ikiye böldü

Korkunç olay, İngiltere'nin başketi Londra'da meydana geldi. İnşaatta kullanılan vinç iki evin üzerine düştü. Olayda 1 kişi öldü, 4 kişi ise yaralandı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir inşaatta kullanılan vinç iki evin üzerine düştü. Olayda bir kadın hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.

Londra İtfaiye Teşkilatı (LFB), yaralılar arasında iki kişinin başlarına aldıkları darbe nedeniyle hastaneye kaldırıldıklarını ifade etti.

Dün öğleden sonra 2 sularında meydana gelen olay sonrasında, vinçin üzerinde evin sahibi kadın konuştu.

 

İsmini vermek istemeyen kadıni titreyen bir sesle, ailesinin hayatta olduğu için şanslı olduğunu söyledi.

 

Vinçin düştüğü anda, yerin deprem oluyormuşçasına sallandığını söyleyen kadın, "Eğer vinçin düştüğü odalarda birileri olsaydı kesinlikle ezilmiş olacaklardı" ifadelerini kullandı.

Kadın, "Babam herkese 'hareket ediyor, vinç üzerimize geliyor'" diye bağırıyordu, evin içinde kaçışmaya başladık" dedi.

Olay yerine gelen Komiser Yardımcısı Graham Ellis, "Arama kurtarma ekiplerimiz kurtarma operasyonunu sürdürüyor ve evleri aramak için profesyonel ekipman kullanıyor" dedi.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, Bow bölgesinde vincin düştüğü evlerin çatılarında göçükler oluştuğu görüldü.

Unite Alliance sendika yetkilisi Jerry Swain, "Böylesi kazaların tekrarlanmaması için, yıllar veya aylar sürecek bir soruşturma istemiyoruz. Birkaç haftada kazanın sebebinin açıklanmasını istiyoruz" dedi.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Bu bir trajedi. Bugün Bow'daki kaza sırasında ölen kurbanın ailesine yürekten başsağlığı diliyorum. Yaralanan dört kişinin de iyileşmeleri umuyorum" dedi.

Düşen vincin bulunduğu şantiyenin karşısında yaşayan 39 yaşındaki avukat Basil Long, "Vinç 30 metre öteye düştü. Gerçek bir şoktu, düştüğünü gördüm. O anda yatak odasındaydım. Bir sürü çığlık vardı. Kelimenin tam anlamıyla devrildiğini anları gördüm." dedi.

İLGİLİ HABERLER