Gündem
  • 30.1.2014 18:19

Devlet Bahçeli'den Facebook ve Twitter uyarısı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  Esenyurt'taki saldırının ardından yaptığı açıklamada sağduyu çağrısı yaparak,"Milliyetçi Hareket Partisi legal ve meşru sınırlar dâhilinde kalacak, itirazlarını demokratik yollardan gösterecek, sokakların alev ve tansiyonundan kararlıca uzak duracaktır.", Esenyurt'taki alçak saldırıyla ilgili gözaltına alınan zanlıların Büyükçekmece'de yargılanmaları sırasında gerginliklerin ve irili ufaklı çatışmaların yaşanması polisin şuursuz tavrına bağlı olduğu kadar art niyetli ve içimize sızmış ajan-provokatörlerin de eseridir", "Esenyurt'taki kanlı tezgâh son yılların en barbar, en vandal, en alçak provokasyonu olarak tarihe geçmiştir." dedi. 

"ESENYURT'TAKİ KANLI TEZGÂH TARİHE GEÇMİŞTİR"

Yapılan yazılı açıklamada, "Bilindiği üzere, İstanbul Esenyurt MHP İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'mize 26 Ocak 2014 günü hain bir saldırı yapılmıştır. Bu kapsamda Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in aziz mensubu Cengiz Yücel Akyıldız vurularak şehit düşmüş, beş ülküdaşımız da yaralanmıştır. Esenyurt'taki kanlı tezgâh son yılların en barbar, en vandal, en alçak provokasyonu olarak tarihe geçmiştir. Sağduyulu, milli vicdan sahibi herkes ittifakla bu menfur suikastı lanetlemiş, muhterem şehidimizin ardından gözyaşı dökmüş, acılara ortak olmuştur.

"TOPLUMSAL HUZURA KAST ETMİŞTİR"
Çünkü Esenyurt'ta tezgâh açan karanlık ve melanet emeller birlik ve beraberlik iradesini hedef almış, toplumsal huzura kast etmiştir.

Kurşunlar sadece partimize ve dava arkadaşlarımıza değil, bekamıza, demokrasimize, varlığımıza, kardeşliğimize ve dirliğimize de yönelmiştir.
Türkiye'yi karıştırmaya, ayrıştırmaya ve toplumsal kaosa hapsetmeye niyetlenmiş mihraklar akıllarınca Milliyetçi-Ülkücü Hareket üzerinden sonu olmayan etnik bir mücadelenin önünü açmayı planlamışlardır. Terör maşaları bu aziz vatanı boğmak, insanımızın arasını açmak için görev almışlardır. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi bu oyuna düşmemiş, düşmeyecektir. Hiçbir vatan ve millet sevdalısının Türkiye'nin heder olmasına sessiz, tepkisiz ve kayıtsız kalması mümkün değildir. Bugünkü Türkiye manzarasında duygularımızı kaşımaya, samimiyetimizi kundaklamaya, heyecanlarımızı kullanmaya çırpınan yerel ve küresel odakların sayısı bir hayli fazladır.

"AMAÇ ÜLKEMİZİN KARDEŞ KAVGASININ DERİN ÇUKURUNA SAVRULMASIDIR"

Bunlar için yegâne amaç ülkemizin kardeş kavgasının derin çukuruna savrulmasıdır. Sosyal infilak, siyasal imha ve toplumsal parçalanma milletçe aleyhimize faaliyet gösterenlerin hevesle projelendirdiği ağır tehlikeler arasındadır. Bu nedenle partimiz taşıdığı sorumluluğun, sahip olduğu potansiyelin bilincindedir. Esenyurt'ta esenliğimize namlu çevirenler gerçek manada büyük bir kumpasın, mazisi çok esiklere giden tertip ve senaryonun taraflarıdır. Bu marazi ve hasmani çevreler her platform ve zemini kullanmaktadır.

FACEBOOK VE TWİTTER UYARISI

Özellikle Facebook ve Twitter kanalıyla Esenyurt saldırısından sözde intikam almak adına servis edilen provakatif mesajlardan ve estirilen tahrik kampanyasından anlaşılan budur.Ne idüğü belirsiz, kime hizmet ettiği meçhul olan şahısların sanal medyadan aziz dava arkadaşlarımızın moral ve manevi değerlerini ajite ederek kavga ortamı yaratmaya çalıştıkları gözlenmektedir. Esenyurt'taki alçak saldırıyla ilgili gözaltına alınan zanlıların Büyükçekmece'de yargılanmaları sırasında gerginliklerin ve irili ufaklı çatışmaların yaşanması polisin şuursuz tavrına bağlı olduğu kadar art niyetli ve içimize sızmış ajan-provokatörlerin de eseridir.


MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Sanal ortamdan savaş çığırtkanlığı yapan, intikam tamtamları çalan ve değerlerimizi istismar ederek herkesi birbirine düşürmeye çabalayan taşeronları Milliyetçi Hareket Partisi yakından izlemektedir” dedi.
MHP Genel Başkanı Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Esenyurt MHP İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’ne 26 Ocak 2014 günü hain bir saldırı yapıldığını belirterek, “Bu kapsamda Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in aziz mensubu Cengiz Yücel Akyıldız vurularak şehit düşmüş, beş ülküdaşımız da yaralanmıştır. Esenyurt’taki kanlı tezgâh son yılların en barbar, en vandal, en alçak provokasyonu olarak tarihe geçmiştir” ifadesini kullandı.

Sağduyulu, milli vicdan sahibi herkesin ittifakla bu menfur suikastı lanetlediğini vurgulayan Bahçeli, “Muhterem şehidimizin ardından gözyaşı dökmüş, acılara ortak olmuştur. Çünkü Esenyurt’ta tezgâh açan karanlık ve melanet emeller birlik ve beraberlik iradesini hedef almış, toplumsal huzura kast etmiştir. Kurşunlar sadece partimize ve dava arkadaşlarımıza değil, bekamıza, demokrasimize, varlığımıza, kardeşliğimize ve dirliğimize de yönelmiştir. Türkiye’yi karıştırmaya, ayrıştırmaya ve toplumsal kaosa hapsetmeye niyetlenmiş mihraklar akıllarınca Milliyetçi-Ülkücü Hareket üzerinden sonu olmayan etnik bir mücadelenin önünü açmayı planlamışlardır. Terör maşaları bu aziz vatanı boğmak, insanımızın arasını açmak için görev almışlardır. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi bu oyuna düşmemiş, düşmeyecektir” ifadesini kullandı.
Hiçbir vatan ve millet sevdalısının Türkiye’nin heder olmasına sessiz, tepkisiz ve kayıtsız kalmasının mümkün olmadığını vurgulayan Bahçeli şöyle devam etti:

“Bugünkü Türkiye manzarasında duygularımızı kaşımaya, samimiyetimizi kundaklamaya, heyecanlarımızı kullanmaya çırpınan yerel ve küresel odakların sayısı bir hayli fazladır. Bunlar için yegâne amaç ülkemizin kardeş kavgasının derin çukuruna savrulmasıdır. Sosyal infilak, siyasal imha ve toplumsal parçalanma milletçe aleyhimize faaliyet gösterenlerin hevesle projelendirdiği ağır tehlikeler arasındadır. Bu nedenle partimiz taşıdığı sorumluluğun, sahip olduğu potansiyelin bilincindedir. Esenyurt’ta esenliğimize namlu çevirenler gerçek manada büyük bir kumpasın, mazisi çok esiklere giden tertip ve senaryonun taraflarıdır. Bu marazi ve hasmani çevreler her platform ve zemini kullanmaktadır. Özellikle Facebook ve Twitter kanalıyla Esenyurt saldırısından sözde intikam almak adına servis edilen provakatif mesajlardan ve estirilen tahrik kampanyasından anlaşılan budur.”

“Ne idüğü belirsiz, kime hizmet ettiği meçhul olan şahısların sanal medyadan aziz dava arkadaşlarımızın moral ve manevi değerlerini ajite ederek kavga ortamı yaratmaya çalıştıkları gözlenmektedir” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:
“Esenyurt’taki alçak saldırıyla ilgili gözaltına alınan zanlıların Büyükçekmece’de yargılanmaları sırasında gerginliklerin ve irili ufaklı çatışmaların yaşanması polisin şuursuz tavrına bağlı olduğu kadar art niyetli ve içimize sızmış ajan-provokatörlerin de eseridir. Sanal ortamdan savaş çığırtkanlığı yapan, intikam tamtamları çalan ve değerlerimizi istismar ederek herkesi birbirine düşürmeye çabalayan taşeronları Milliyetçi Hareket Partisi yakından izlemektedir. Bunların kimlikleri ve nereye çalıştıklarıyla ilgili gerekli araştırma ve inceleme ivme kazanarak sürdürülmekte olup, bu çerçevede önemli oranda ilerlemeler kaydedilmiştir. Şayet partimizi ve dava arkadaşlarımızı ısrarla kavgaya sürükleme ahlaksızlığı devam ederse tespit ettiğimiz provokatörleri tam liste halinde teşhir etmekten ve milletimizin bilgisine sunmaktan tereddüt göstermeyeceğiz.”

Her ne olursa olsun, Milliyetçi Hareket Partisi demokrasinin faziletini savunacağını, meşruiyet dairesinden çıkmayacağını, duygusallıkları okşayıp ayaklandırmaya çalışan fesat yuvalarına fırsat vermeyeceğini vurgulayan Bahçeli şöyle devam etti:

“Türk siyasetinin 45 yıllık çınarını sokakların izbeliğine hiç kimse çekemeyecek, kardeş kanının akması için akbaba gibi bekleyenlere izin verilmeyecektir. Hatıralarımızı, adımızı, hislerimizi, acılarımızı ve ülkülerimizi kullanma teşebbüsünde olan görevli kişi ya da gruplara çok dikkat edilecek ve bunlar mutlaka aramızdan ayıklanacaktır. Sanal aleme tutunarak yaygara koparıp düşmanlık pompalayan tetikçilere hiçbir dava arkadaşım itibar etmeyecek ve kulak asmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi legal ve meşru sınırlar dahilinde kalacak, itirazlarını demokratik yollardan gösterecek, sokakların alev ve tansiyonundan kararlıca uzak duracaktır.”"PROVOKATÖRLERİ TAM LİSTE HALİNDE TEŞHİR ETMEKTE TEREDDÜT GÖSTERMEYECEĞİZ"

Sanal ortamdan savaş çığırtkanlığı yapan, intikam tamtamları çalan ve değerlerimizi istismar ederek herkesi birbirine düşürmeye çabalayan taşeronları Milliyetçi Hareket Partisi yakından izlemektedir.Bunların kimlikleri ve nereye çalıştıklarıyla ilgili gerekli araştırma ve inceleme ivme kazanarak sürdürülmekte olup, bu çerçevede önemli oranda ilerlemeler kaydedilmiştir. Şayet partimizi ve dava arkadaşlarımızı ısrarla kavgaya sürükleme ahlaksızlığı devam ederse tespit ettiğimiz provokatörleri tam liste halinde teşhir etmekten ve milletimizin bilgisine sunmaktan tereddüt göstermeyeceğiz.

"FESAT YUVALARINA FIRSAT VERMEYECEKTİR"

Her ne olursa olsun, Milliyetçi Hareket Partisi demokrasinin faziletini savunacak, meşruiyet dairesinden çıkmayacak, duygusallıkları okşayıp ayaklandırmaya çalışan fesat yuvalarına fırsat vermeyecektir. Türk siyasetinin 45 yıllık çınarını sokakların izbeliğine hiç kimse çekemeyecek, kardeş kanının akması için akbaba gibi bekleyenlere izin verilmeyecektir. Hatıralarımızı, adımızı, hislerimizi, acılarımızı ve ülkülerimizi kullanma teşebbüsünde olan görevli kişi ya da gruplara çok dikkat edilecek ve bunlar mutlaka aramızdan ayıklanacaktır. Sanal aleme tutunarak yaygara koparıp düşmanlık pompalayan tetikçilere hiçbir dava arkadaşım itibar etmeyecek ve kulak asmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi legal ve meşru sınırlar dâhilinde kalacak, itirazlarını demokratik yollardan gösterecek, sokakların alev ve tansiyonundan kararlıca uzak duracaktır" ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER