Spor
  • 25.6.2019 17:16

Diagne Galatasaray'ı şok etti

Transferde son dakika! Diagne Galatasaray'ı şok etti..

Araplar’ın transferi için devrede olduğu ve Galatasaray’ın 15 milyon Euro bonservis geliri beklediği Mbaye Diagne’nin, yakın çevresiyle yaptığı konuşmalarda, “Yıllık 5 milyon Euro’yu görmeden hiçbir yere imza atmam” dediği öğrenildi.

Mbaye Diagne transferinde flaş gelişme... Şu sıralarda Afrika Kupası için Senegal Milli Takımı kampında bulunan tecrübeli futbolcu, Galatasaray’ın bundan sonra yapacağı transferlerde en kritik rolü oynayacak gibi görünüyor.

Arap kulüplerinin yakından ilgilendiği, Galatasaray cephesinin 15 milyon Euro bonservis geliri beklediği Diagne, henüz tekliflerin hiçbirini kabul etmedi.

Al Nasr ve Al Shabab kulüplerinin temsilcileriyle görüşme yapan golcü futbolcunun, şu ana kadar, “Evet” cevabı vermemesinin sebebi ortaya çıktı.

2.5 milyon Euro’ya oynuyor

Fanatik'in haberine göre; Galatasaray’la 4 senelik mukavele imzalayan ve yıllık 2.5 milyon Euro kazanacak olan Diagne’nin, yakın çevresiyle yaptığı konuşmalarda, “Yıllık 5 milyon Euro’yu görmeden hiçbir yere imza atmam. Galatasaray’a gelerek milli takıma seçildim. Arabistan’a gidersem, bir daha milli takıma dönemem. Bu da son kontratım olabilir” dediği öğrenildi.

Belçika yerine Çin’e gitti

Diagne, Galatasaray ve Kasımpaşa’dan önce kariyerini Çin’de sürdürüyordu.

Son röportajında, “Para en önemli şey. Kariyer daha sonra gelir” diyen Diagne, Juventus’tan ayrıldıktan sonra Belçika’dan gelen teklifleri değerlendirmek yerine, Uzakdoğu’ya gitmişti.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER