Yaşam
  • 25.8.2009 10:19

DİKKAT!..SAĞNAK YAĞIŞ KAPIDA

Marmara'nın doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Doğu Karadeniz Kıyıları ile Edirne, Kırklareli, Zonguldak, Bolu, Düzce ve Ardahan çevrelerinde sağanak yağış beklendiğini söylüyor.

Türkiye'nin başta iç kesimler olmak üzere önemli bir bölümünde yağışlı beklenirken, hava Akdeniz ve Ege sahillerinde az bulutlu ve açık olacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, bugün Marmara'nın doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Doğu Karadeniz Kıyıları ile Edirne, Kırklareli, Zonguldak, Bolu, Düzce ve Ardahan çevrelerinde sağanak yağış görülecek.

Hava Sıcaklığı, İç ve doğu bölgelerinde 1 ila 3 derece artacak, güney bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgâr, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege'de kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Edirne, Kırklareli, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli ile İstanbul'un Anadolu Yakası kısa süreli sağanak yağışlı.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Afyon, Kütahya, Uşak ve Denizli çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı olacak.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

Batı Karadeniz: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak, Bolu ve Düzce çevreleri kısa süreli sağanak yağış görülecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak yağışlı.
Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

Güney Doğu Anadolu: Açık ve az bulutlu

İLGİLİ HABERLER