Medya
  • 14.8.2020 12:01

Dilara Türüt "Burası kurtlar sofrası" deyip MasterChef'den ayrıldı

MasterChef Türkiye'de olay! 'Burası kurtlar sofrası' dedi, yarışmayı bıraktı!
TV8 kanalındaki MasterChef Türkiye'nin son yayımlanan final turunda ilginç anlar yaşandı, gözyaşları sel oldu aktı, Dilara Türüt, yarışmadan çekilme kararı aldı.

MasterChef Türkiye, dün akşam yeni bölümüyle izleyici karşısına geçti. Final turunda rüya takımda kimlerin yer alacağı belirlenirken dün akşam herkesi şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Tüm yarışmacılar ana kadroda yer almak için kıyasıya yarışırken Dilara Türüt vazgeçti. Yarışmaya Rize'den katılan Dilara, gözyaşları içinde yarışmadan çekilmek istediğini söyledi.
Hafta başından bu yana verilen yemekleri istediği gibi yapamayan Dilara Türüt, dün akşam yayınlanan bölümde de ikinci tura kalamayınca radikal bir karar aldı. MasterChef'te bir ilk yaşandı ve Dilara yarışmadan çekilmek istediğini belirtti.
Mutfak bilgisinin yarışmaya yetmediğini ve yeniden hazırlanıp gelmek istediğini belirten Dilara şunları söyledi:

"Şefim ben daha fazla devam etmek istemiyorum. Ben bu meslekte ilerlemek istiyorum ama kendi adımı daha da fazla düşürmeden, sizin de izniniz olursa devam etmek istemiyorum. Kurtlar sofrası burası.''

''Hem mutfak bilgim, hem de duygusal olarak kendimi geliştirip öyle gelmek gerekiyormuş. Kendimi daha iyi geliştirip, daha sonra tekrar karşınıza çıkacağım."

Dilara'nın ayrılmak istemesinin üzerine stüdyoda duygusal anlar yaşandı. Dilara konuşma esnasında gözyaşlarına hakim olamayınca yarışmacılar da zor anlar yaşadı.MasterChef Türkiye'de olay! 'Burası kurtlar sofrası' dedi, yarışmayı bıraktı! - Sayfa 6
Final turuna kalan Kayhan ise arkadaşı Dilara Türüt'ün ardından dakikalarca gözyaşı döktü.
 Kayhan'ın bu şovunun ardından ise MasterChef Türkiye şefleri Dilara için kararını verdi.

Şef Mehmet Yalçınkaya ise, "Normalde biz kesinlikle buna müsade etmeyiz, bizim kurallarımız var. Ama eleme turlarında olduğumuz için senin tercihin. Önünde uzun bir yol var" dedi.MasterChef Türkiye'de olay! 'Burası kurtlar sofrası' dedi, yarışmayı bıraktı!
Öte yandan dün yayımlanan yeni bölümle ana kadroya giren isim belli oldu. MasterChef 2020’de şefler yarışmacı adaylarından vişneli köfte hazırlamalarını istedi ve süre başladı. Herkes üzerinde adı yazılı önlüğü almak ve ana kadroyu garantileyen yarışmacı arkadaşlarının yanına çıkabilmek için elinden geleni yaptı. İlk oyunda belirlenen altı isim Celal, Büşra, Eray, Kayhan, Ebru ve Arem oldu 
MasterChef Türkiye'de olay! 'Burası kurtlar sofrası' dedi, yarışmayı bıraktı! - Sayfa 10
İkinci oyunda şefler yarışmacı adaylarına mısır verdi ve en iyi lezzeti sunan yarışmacı yukarıya çıkmaya hak kazandı. Hazırladığı tabakla 13 Ağustos Perşembe gününün birincisi olan ve MasterChef 2020’nin ana kadrosuna girmeye hak kazanan isim Eray oldu.

İLGİLİ HABERLER