Medya
  • 15.8.2019 09:14

Dinsiz yazar Ataol Behramoğlu'nun kurban tweetine öfke yağdı

Ataol Behramoğlu'ndan skandal kurban tweeti!

Şair Ataol Behramoğlu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı kurban tweeti büyük tepki çekti.

Behramoğlu skandal paylaşımında ''KAFASI GÖVDESİNDEN AYRILAN CANLININ BAKIŞLARINDAKİ ACIYI GÖRMEYİP, YAKARISINI İŞTMEYİP BU VAHŞETE DUR DEMEDİKÇE, HEPİMİZ AZ YA DA ÇOK İŞİD’İZ DEMEKTİR.'' ifadelerini kullandı.

Behramoğlu'nun bu paylaşımı büyük tepki çekti. Bir çok kullanıcı Behramoğlu'nu yaptıkları paylaşımlarla eleştirdi.

DİNLER İNSANLARIN ESERLİ DEYİP DİNSİZLİĞİNİ İLAN ETMİŞTİ

Dinler nasıl ortaya çıktı? 
Ateşe, güneşe, herhangi bir puta taparlıktan, tek tanrılı dinlere hangi süreçlerden geçerek gelindi?
Bu soruya herkesin yanıtı; bilgi, inanç vb. düzeylerine ve farklılıklarına göre farklı farklı olacaktır... 
Benim düşünceme göre bütün dinler, insan düşüncesinin ürünüdür... 
Herhangi bir Tanrı kavramı da buna dahildir... 
Fakat bu yazı çerçevesinde bunu tartışacak değilim...


 

Adnan Saruhan

Solculuk aykırılık hatta aydın geçinmek böyle bişey eğer ismin unutulmaya başlamışsa bayramdan bayrama da olsa müslümanların değerlerine saldırman yeterlidir

Mesut Orhon

Klasik olacak ama yediğin etler tarlada bitmiyo, her gün dünyanın her yerinde olan olayı ACİTE etme. Belli ki dinsizsin, benim ülkemde yaşayıp dinimi eleştiremezsin, Haddini bil

M.Ç. 

Ha şöyle itiraf edin ki biz de bilelim İŞİD olduğunuzu. ("Lekum diniküm ve liye din" Sizin dininiz size, benim dinim banadır. Kafirun)

Kadir Çandarlıoğlu
 Gören de seni ömründe hiç et yememiş biri zannedecek. Eğer samimiysen eline bir pankart alır ve bu twitini de üzerine yazıp kasap kasap, restoran restoran dolaşırsın. Ayrıca Türkiye'nin İŞİD'i yani Istiklal Mahkemeleri 1920'lerde kaldı.

MÜSLÜM Kalın

İslama düşmanlığınızı algılarla saptırmayı başaramazsınız,gerçek düşüncen bu ise arenalârdaki boğa katliamınada karşı çıkmalısın kasaba gidip antikort almamalısın azbiraz utanmanız varsa metin uca gibi semirene kadar cağ kebabı yememelisin,inançsızlar ot gibi yaşasın

 ismail vardı

SİZİN ZİHNİYETİNİZ İŞİD’E RAHMET OKUTUR. TEMSİL ETTİĞİNİZ DÜŞÜNCE IRAKTA 2 MİLYON, SURİYE’DE 1 MİLYON, BOSNA’DA YÜZBİNLER ÖLDÜRDÜ. 1. VE 2. DÜNYA SAVAŞINDA SİZİN BU HÜMANİST ZİHNİYET 100 MİLYON İNSANIN KATİLİDİR. BİZ KESİLEN KURBANI YERİZ, SİZ İNSANLARIN HAYATINI YIKTINIZ EFENDİ.

 Mürüvvet Beslen 

Sizi bilmeyiz ama bizler yani kurban kesip her türlü kavurmasini yemeğini yapan insanlar yani müslümanlar, en ünlü kasaplardan alıp yapsak, en meşhur nusretlere gidip yesek ,o kurban etinin verdiği lezzeti alamayız Zira onda Allah'ın emrini yerine getirmenin manevi hazzı vardır

 fetullah ve avanesinin can düşmanıyım

Bu yaklaşım ışıd ise , sizin yediğiniz bonfile hayvandan canlı canlı kopartılıp önünüze geliyor o zaman. Tam sizlik bir durum.

Tam uyumaya gidiyordum aldı beni gülme gelde uyu simdi

normal zamanda yediğiniz etler hangi ağacın meyvesi acaba? söyleyin de gidip toplayalım...

Ailenin yedigi et'i hangi bicakla yaptiniz YOKSA KASAPLARA MI AZMETTIRDINIZ? Simdi siz de ISID li mi oldunuz? Syn

@suleymansoylu

dan ricamizdir.KURBAN BAYRAMINDA bu kadar acik 82 milyona saldirana 1 müeyyide olmali 1 yerde yasalar olmali.

@AhmetErsoy86

O zaman hicbir canliyi besin olarak tuketmeyeceksin. Balik, tavuk yok.Istakoz,karides vd. yok. Hayvan urunu iceren urun de yok.Hayvan testi yapan marka da kullanmayacaksin.Bitkiler de canli.Bocek de olmaz.Laboratuar urunu besin ye.Olmek de bir secenek.Aptal tweet atmayi birakin!

İLGİLİ HABERLER