Medya
  • 30.10.2016 00:00

Diriliş Ertuğrul devam edecek mi?

Bu hafta yayınlanan bölümüyle 3. sezona "merhaba" diyen Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Kemal Tekden, sevilen dizi hakkında merak edilenleri açıkladı.

Yeni sezona girmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Tekden, "Yaptığımız işin bu kadar karşılık bulması bizi çok mutlu ediyor" dedi. .

Toplumda ve özellikle genç kesimde bir "susamışlık" olduğunu ve bu diziyle bu susamışlığa cevap verdiklerini dile getiren Tekden, şöyle konuştu

"Tarihimiz, bugüne kadar yanlış şekilde lanse edildi, dizilerle, sinemayla veya farklı anlatımlarla. Ama ilk defa Diriliş dizisiyle tarih tam olarak felsefesine ve anlayışına uygun şekilde veriliyor..

İnsanımız da bu çalışma içerisinde kendini buluyor. Türkiye'de teknik manada da kimsenin yapamadığını yaptık..

İnsanımız da bu çalışma içerisinde kendini buluyor. Türkiye'de teknik manada da kimsenin yapamadığını yaptık..

Bu bakımdan başta ortağım Mehmet Bozdağ olmak üzere tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum..

Bu bakımdan başta ortağım Mehmet Bozdağ olmak üzere tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum..

O bakımdan sürekli kendi reyting rekorlarını kırıyor..

Tekden, yeni sezonda oyuncu kadrosunda senaryo gereği büyük oranda değişiklik olduğunu söyledi..

Filmin kahramanı Ertuğrul'un kardeşlerinden ayrıldığını ve ailelerin de ayrıldığını, dolayısıyla senaryonun geçtiği bölgenin de değiştiğini ifade eden Tekden, "Artık, Ertuğrul Bizans ile karşı karşıya..

Tapınak şövalyeleriyle mücadeleye başladı. Bundan sonra biraz daha yerleşmeye yönelik çalışma olacak. Esnaflık ve Ahilik teşkilatı daha ön plana çıkacak. Her an yenilikler olabiliyor..

Monoton bir şekilde devam etmeden sürekli yenilik yapıyoruz." diye konuştu..

Osmanlı devletinin kuruluşu yeni projeye

Senaryonun çekimlerden 5-6 bölüm önde gittiğini ve sürekli güncel şekilde yazıldığını anlatan Kemal Tekden, Ertuğrul döneminden sonra Osmanlı devletinin kuruluşunu da yeni bir projeyle izleyicinin beğenisine sunmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

 

İLGİLİ HABERLER