Asayiş
  • 30.6.2018 12:59

Diriliş Ertuğrul dizisinin çekildiği fabrikada yangın çıktı

Küle dönen Diriliş Ertuğrul’un seti, havadan görüntülendi

Çıkan yangında küle dönen Diriliş Ertuğrul dizisinin çekildiği eski Beykoz kundura fabrikası havadan görüntülendi.

Yangının, Diriliş Ertuğrul dizisinin çekimleri için kullanılan çadırlarda çıktığı öğrenilirken siyah dumanlar kilometrelerce uzaktan görüldü. Alev alev yanan ve yer yer patlamaların yaşandığı fabrikadaki yangın kontrol altına alındı.

Beykoz Yalıköy'de bulunan eski kundura fabrikasının olduğu bölgede öğle saatlerinde yangın çıktı. Olay yerine Beykoz, Ümraniye ve Kavacık'tan çok sayıda itfaiye ekibi intikal etti. İçinde eski kundura fabrikasının da olduğu 500 metrekarelik bir alanda etkili olan yangının Diriliş Ertuğrul dizisinin çekimleri için kullanılan çadırlarda meydana geldiği öğrenildi.Yangında ahşap malzemelerin yandığı belirtilirken gökyüzüne yükselen siyah dumanlar kilometrelerce uzaktan görüldü. Dizi çekimlerine yaz dönemi olduğu için ara verilmesinden dolayı bölgede kimsenin olmadığı öğrenildi. Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken yer yer patlamalar meydana geldi.

Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesiyle büyük ölçüde kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.

Beykoz Yalıköy'de bulunan eski kundura fabrikasının olduğu bölgede dün öğle saatlerinde yangın çıktı. Olay yerine Beykoz, Ümraniye ve Kavacık'tan çok sayıda itfaiye ekibi gelerek söndürme çalışmalarına katıldı. İçinde eski kundura fabrikasının da olduğu 500 metrekarelik bir alanda etkili olan yangının Diriliş Ertuğrul dizisinin çekimleri için kullanılan çadırlarda meydana geldi. Gökyüzüne yükselen siyah dumanlar kilometrelerce uzaktan görülebildi.

Yangın sonrasında havadan çekilen görüntülerde ise sette kullanılan çadırların, evlerin bir çoğunun tamamen küle döndüğü yine sette kullanılan kale duvarlarının da bir bölümünün yandığı, bir kısmının sağlam olduğu görüldü.

Ahmet Faruk Sarıkoç

İLGİLİ HABERLER