Gündem
  • 19.8.2019 09:45

Diyarbakır ile Van Büyükşehir Belediye binalarında geniş güvenlik önlemleri alındı

Diyarbakır ve Van Büyükşehir Belediye binalarında geniş güvenlik önlemleri alındı

HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında açılan terör soruşturmaları kapsamında görevden uzaklaştırılmasının ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Van Büyükşehir Belediyesi'ne çok sayıda polis ekibi gelerek binaları sardı.

Diyarbakır, Van ve Mardin’in HDP’li büyükşehir belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığınca haklarında açılan terör soruşturmaları kapsamında görevden uzaklaştırılmasının ardından sabah saat 05.55’te polis ekipleri Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ve saat 06.00'da Van Büyükşehir Belediyesi’ne geldi. Belediye binaları çembere alınırken, bazı polislerin de binalara girdiği görüldü.

Polis Diyarbakır'da arama yapıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sabah saatlerinde polisler tarafından çembere alındı. Belediye binasına giren güvenlik güçleri içeride arama yapıyor.

Dün gece saatlerinde, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atandığı iddiaları üzerine Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi binasında polis sabah saatlerinde baskın düzenledi. Güvenlik güçleri, bina içerisinde arama yaparken gece saatlerinde ise HDP ve DBP yöneticilerine yönelik düzenlenen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Yorumlar (1)

  • - ASABİ

    ASKERİ DARBECİLERE RAHMET OKUTUYORLAR. CUMHUR İTTİFAKIYMIŞ? FAŞİST DİKTA DESENİZ DAHA DOĞRU OLUR. SEÇİMLE GELENİN YERİNE KAYYUM ATAMAK, ÜLKENİN HER YERİNE YASA DIŞI ELE GEÇİRMEK, GASP ETMEKTİR. "BEN SEÇİMLE GELDİM." DİYE MEYDANLARDA BAĞIRAN ONLARIN DA SEÇİMLE GELDİĞİNİ KABUL EDİP, SAYGI DUYMALI.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER