Medya
  • 31.3.2018 12:18

Doğan Medya'nın satşında pürüz mü var?

Doğan Medya'dan satışta pürüz çıktı iddialarına cevap

Doğan Medya'nın Demirören Grubu'na satışında pürüz çıktı iddialarına ilişkin satış takviminin planlanan şekilde devam ettiği açıklaması geldi.

Doğan Holding yazılı ve görsel medyadaki bağlı ortaklıklarının önemli bir kısmındaki paylarının satışı ve devri için Demirören Holding ile görüşmelere başladığını açıklamış; Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan da, Demirören Ailesi ile grubun medyadaki hisselerinin satışı için ön protokol imzaladıklarını duyurmuştu.

''PÜRÜZ ÇIKTI'' İDDİASI

İnternet sitelerinde bugün yer alan haberlerde, Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satışında son dakika pürüzü çıktığı belirtilirken; gün içinde Doğan Grubu hisselerinde de bir miktar satış gözlendi.

SORUN YOK

Konu hakkında bilgi sahibi bir kaynak Reuters'a yaptığı değerlendirmede, "Demirören ile Doğan Grubu arasında Doğan Medya şirketlerinin satışı için takvim planlandığı şekilde gidiyor. Hisse devir görüşmelerinde sorun yok" dedi.

HİSSELERİ ETKİLEDİ

Doğan Holding hisseleri dün 1.28 liraya kadar gerilemesinin ardından saat 16:30'da yüzde 0.75 yükselişle 1.34 liradan işlem görüyor. Doğan Gazetecilik 3.59 liraya kadar gerilemesinin ardından aynı saatte yüzde 1.09 kayıpla 3.63 liradan, Hürriyet hisseleri ise 1.26 liraya kadar gerilemesinin ardından yüzde 4.38 düşüşle 1.31 liradan işlem görüyor.

 

İLGİLİ HABERLER