Dünya
  • 10.10.2020 18:11

Doktorları takmadı!.. Trump canlı yayında öksürük krizine girdi

Düşen kamuoyu yoklamalarına meydan okuyan ve Covid-19 ile karşılaşmasından tam bir iyileşme olduğu yönündeki mantıksız iddiasını haklı çıkarmaya kararlı olan Donald Trump , Cumartesi günü Beyaz Saray balkonundan 2,000 davetli konuğa hitabıyla halka açık etkinliklere dönecek.
Başkanın sağlığı hakkındaki sorulan sorular da havada kaldı. Doktorlar veya yardımcıları, Trump'ın koronavirüs için en son ne zaman negatif test ettiğini bugün de açıklamadı. Trump'ın üç gece kaldığı Walter Reed tıp merkezinden ayrılmasından sadece altı gün sonra - büyük toplantılar düzenleyip sosyal mesafeye uymaması tepkiyle karşılandı.

Trump'ın bugün Beyaz Saray South Lawn'daki konuşması, George Floyd'un ölümü ve ırkla ilgili meselelerin ardından ülke çapında “yasa ve düzen” ve protestolara değinecek.

ÖKSÜRÜK KRİZİNE GİRDİ

Koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump dünya gündeminden düşmüyor. İyileştiğini ve mitinglerine devam etmek istediğini açıklayan Trump'ın canlı yayında yaşadıkları izleyenleri şoke etti.

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve tedavi gören ABD Başkanı Donald Trump'ın önceki akşam Fox News'e telefonla katıldığı yayında sık sık öksürürek, telefonu sessize alması ülkede gündem oldu.

Geçen hafta koronavirüsüe yakalandığı tespit edildikten sonra hastaneye kaldırılan ABD Başkanı Donald Trump'ın tedavi tartışmalarına bir yenisi daha eklendi.

Trump, geçtiğimiz akşam seçimlerle ilgili Fox News canlı yayınına telefonla katıldı.

Trump’ın yayın sırasında sık sık öksürdüğü ve mikrofonunu sessize aldığı fark edildi.

Öksürüğünü gizlemek isteyen Trump'ın telefonu sessize aldığı ifade edildi.

Trump, koronavirüs için henüz test yaptırmadığını belirterek “Sürekli test yapmak için bir neden yok. Çok az enfeksiyon veya virüs buldular'' diye konuştu.

ABD BAŞKANI TRUMP'IN MİTİNGİNE KATILAN 9 KİŞİNİN KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Minnesota eyaletinde bulunan Bemidji şehrindeki mitingine katılan 9 kişinin koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığı belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, yaklaşık 3 hafta önce Minnesota eyaletinde bulunan Bemidji şehrindeki mitingine katılan 9 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve aralarında 2 kişinin yoğun bakıma kaldırıldığı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER