Gündem
 • 14.1.2020 11:06

Domuz eti, eşek eti, boyalı çay... 386 üründe taklit ve tağşiş tespit edildi

Vicdansızlar dana eti diye domuz eti, kuzu eti diye eşek eti yedirmişler.. Hemen herkesin kullanıdğı çaylarda da insan vücuduna zararlı boyalar bulundu.. Süt ürünleri ise bir felaket.. İşte o rezalet

Son dakika haberi: Bakanlık at ve domuz eti kullanan firmaları tek tek ifşa etti! Gurme Sucuk hakkında skandal gerçek

Bakanlık açıkladı! 386 üründe taklit ve tağşiş var!

Tarım ve Orman Bakanlığı son yaptığı denetimlerde 229 firmaya ait 386 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı tespit etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini yayınladı.

Gazlı içecekten, bala, çaydan zeytin yağına, çikolatadan ete kadar birçok üründe tağşiş ortaya çıktı.Bakanlığın yayınladığı listesinde laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu.

229 firmaya ait 386 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edildi.

2012 yılından bu yana 1443 firmaya ilişkin 3202 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı da belirtildi.

 

 

Yorumlar (7)

 • - mehmet narin

  mademki gıda üzerinde bu kadar yolsuzluklar ülke geneline dağılmış neden bu zamana kadar bakılmadı insanlarımız kanserden ölüyorlar küçük cocuklarımız ne olduğu belli olmayan gıdaları yiyorlar bu türlü gıda yönetmenliğine uymayanları bundan böyle ciddi bir şekilde denetlensin kimsenin gözünün yaşına bakılmasın devletimizden bunu bekliyor olacağız bir vatandaş olarak bunu bekliyoruz not bu yazının üst tarafında bulunan gıda sahtakerlarını öyle küçük yazılmışki kimseler okuyamasın diye yok öyle bir şey büyük puntalarınan okunmasını istiyoruz saygılarımla

 • - hacı kasım dagcılar

  mademki yetkili bakanlık BU HAKSIZ KAZANÇLA HALKI AYDINLATANLARI İFŞA EDİYOR BUNLARA KARŞI YAPTIGI YAPTIRIM VEYA CEZALARI NASIL UYGULADIGINI NEDEN AÇIKLAMIYOR AVRUPADA BU TÜRLÜ YAPILAN HALKI ALDAQTANLAR ÖYLE BİER CEZA ALIRKI BİRDAHA NE KENDİSİ NEDE DUYANLAR BÖTLE BİR İŞE KALKIŞAMAZLAR

 • - Topcutopcu

  Bunların iş yerleri acil olarak kapatılıp bunlar vatandaşlıktan çıkartacaksın bu işin başka çözümü olmaz,cezayla yarın daha büyüğünü yapar,bu memleketimize bunlardan bi bok olmaz,alayı şerefsiz,Allah belalarını versin.

 • - Yusuf

  Yahu teröristleri dağ başında ırakta suriyede falan filan!Yahu teröristler içimizde bunlar bizleri yavaş yavaş yok etmeye çalışıyor Devletimiz hükümetimiz halada uyuyor yada üç beş kuruş cezayla olayları gecistitlriyorlar!!Bana göre bunların yaşam halıları elinden alınmalı yada sürgün edilmeli yurttaşlarına. Önünün için hastahaneler hastalıktan geçilmiyor bu ne vurdum duymazmıştır kardeşim acil teröristler içimizde ve bunlar bizlerin alın teri paralarımızla besliyoruz besleniyorlar bunları durdurmayalar bu sahte üreticiler kadar suçludur buda böyle biline eyyy idareciler eyyy orada yan gelip yatanlar bu milletin hesabını mutlaka vereceksiniz burda değilse onur dünyada eki elimiz yakanızda olacak bu işlerden sorumlu olanlar aldığınız maaşlarla çocuğunuza çocuğunuza harrami zıkkım olsun inşallah nokta nokta nokta!!!

 • - Mersinli

  Gıda terörüne şöyle yada böyle bulaşan her kişi için el yakan ,cep yakan cezalar uygulanmalı. İşletmeyi kurduğu tarihten itibaren şirketinin ve ailesindeki fertlerin edindiği tüm mülklere el konulmalı.

 • - Kamil karakuş

  Hileyi yapan firmaların,kapılarına büyük harflerle yaptıkları hileleri belirten bir afişi 30 günlüğüne asılı kalacak şekilde ifşa edecek bir uygulama yapsalar,hileli gıda yapımı biter kanaatindeyim.

 • -

  Sizlerde adisiniz. Firmaların adı okunmuyor. Kimde sağlıklı göz kalmış.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER