Gündem
  • 23.5.2020 21:09

Domuzcu Canan Bakan Soylu'ya sordu: Ezan cezalandırma aracı olur mu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Minareden müzik çalanı bulup cami dibinde ezan dinleteceğiz" sözlerine CHP'li Kaftancıoğlu tepki gösterdi.

İzmir'deki cami provokasyonunun tartışmaları sürerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan ilginç bir çıkış geldi.

"CAMİNİN DİBİNDE..."

Bakan Soylu, katıldığı programda konuyla ilgili "Böyle bir ahlaksızlık beklenmez. Böyle bir inançsızlık beklenmez. Böyle bir dine karşıtlık beklenmez. Bu Ramazan ayında milletin bu konudaki düşüncelerine inaçlarına saldırı beklenmez. Ama biz birçok şeyin hakkından geldik bunun da hakkından geliriz buluruz yani. Buluruz ona da caminin dibinde ezanı dinletiriz” dedi.

Soylu'nun bu açıklamasına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tepki gösterdi.

"KÖR CAHİLLER"

Kaftancıoğlu, "Aman tek ayak üstünde dinletmeyi atlamayın sakın!
Hukukun üstünlüğünden, üstünlerin hukukuna oradan da hukuku yok ederek guguk sistemine geçiş uygulamalı ders:1
Ezanı cezalandırma aracı olarak kullanıp asıl saygısızlığı kendilerinin yaptıklarını görmeyecek kadar da kör cahiller" ifadelerini kullandı.

kafttivit.jpg

 

Yorumlar (2)

  • - Halktan

    Alevi düşmanı din bebezirgânları sizi. Cav bella'yı camiden çaldırana minarenin altında ezan dinletiriz ne demek? Ezan sesi eziyet, işkencemi de zorla dinletiriz diye tehdit ediyorsun? Camiden de Ezandan da nefret ettirdiniz.

  • - EKONOMİST

    Hukuk sisteminde böyle bir ceza sistemi olsaydı; önce PKK ile OSLO da masa kuran hainler , 17-25 aralıkta rüşveti iman gücüyle sıfırlayan hırsızlar ve bunlarla beraber yürüyen güruhlar cami minaresinden sallandırılırdı !

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER