Dünya
  • 11.9.2019 23:31

Dorian Kasırgası 2.500 kişiyi alıp götürdü, haber alınamıyor

2 bin 500 kişiden haber alınamıyor!

Bahamalar'ı vuran Dorian Kasırgası nedeniyle 2 bin 500 kişininin halen kayıp olduğu bildirildi.

Dorian kasırgasının geçen hafta 5. kategoride vurduğu Bahamalar'da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Bahamalar Acil Hizmetler Birimi, kasırgasının vurduğu Bahamalar'da 2 bin 500 kişiden halen haber alınamadığını açıkladı. Yetkililer, kasırgada hayatını kaybedenlerin sayısının 50'ye yükseldiğini açıklamıştı ancak çok sayıda kişiden halen haber alınamadığı için ölü sayısın yükselmesinden endişe duyuluyor.

BİNLERCE İNSAN TAHLİYE EDİLDİ
Haber alınamayan 2 bin 500 kişiden bazılarının barınaklarda olabileceği ve kontrollerin tamamlanmasının ardından sayının düşebileceği de belirtiliyor. Yetkililer, kasırganın en fazla etkili olduğu iki adadan şimdiye kadar 5 bin kişinin tahliye edildiğini, yaklaşık 7 bin kişinin ise tahliye edilmeyi beklediğini bildirdi.

dorian hurricane dead body ile ilgili görsel sonucu

dorian hurricane ile ilgili görsel sonucu

Öte yandan Bahamalar'a hasar tespit için ekip gönderen Birleşmiş Milletler de 70 bin kişinin acil yardıma ihtiyaç duyduğunu açıklamıştı.

Hurricane Dorian

Extensive damage and destruction in the aftermath of Hurricane Dorian is seen in Abaco, Bahamas [Gonzalo Gaudenzi/AP Photo]

Bölgeyi şu ana kadar vuran en büyük kasırga olarak kayıtlara geçen Dorian Kasırgası Bahamalar'da büyük hasara neden olurken, binlerce kişi de evsiz kaldı.

dorian hurricane ile ilgili görsel sonucu

Bahamas

İLGİLİ HABERLER