Spor
  • 24.9.2013 10:13

Drogba'dan derbi sonrası anlamlı ziyaret

Beşiktaş ve Galatasaray arasında oynanan olaylı derbinin üzerinden iki gün geçti ama derbinin yankıları bitmedi. Vatan Gazetesi'nden Ömer Güvenç'in haberine göre gergin geçen maç sonrası, soyunma odası koridorlarına Didier Drogba'nın anlamlı hareketi damga vurdu. İşte Ömer Güvenç'in haberi:

Derbinin uzatma dakikalarında saha içinde futbolcular arasında başlayan olaylar, tribünden seyircilerin yeşil zemine inmeleri ile birlikte bambaşka bir hal alırken oyuncular, hakemler ve teknik ekipler de soyunma odalarına kaçarak canlarını zor kurtarmıştı. Melo'nun, Motta’ya sert girip oyundan atılmasının ardından saha içinde başlayan arbedede Brezilyalı oyuncuyu sakinleştiren ve kenara kadar getiren isim Didier Drogba oldu.

Soyunma odası koridorlarında oyuncular arasında süren tartışmaları Terim ve Biliç ile birlikte Drogba da sona erdirirken Fildişili bununla da yetinmedi ve rakibinin soyunma odasına kadar giderek büyük bir dostluk örneği gösterdi. Olaylar sakinleşene kadar polisin güvenlik önlemleri nedeni ile her iki takım da soyunma odalarında mahsur kalırken Didier Drobga üzerini değiştirmesinin ardından soyunma odasından çıktı.

Güvenlik görevlisi istemedi
Hemen yanına gelen G.Saray’ın özel güvenlik ekibinden bir yetkili Drogba’yı takip ederken golcü oyuncu Beşiktaş soyunma odasının kapısına gitti. çeri girerken güvenlik görevlisinin de kendisiyle içeriye geldiğini gören Drogba, "Teşekkür ederim ama gelmene hiç gerek yok. Korunacak bir durum yok. Ben Beşiktaşlı arkadaşlarımın yanına gidip geçmiş olsun dedikten sonra çıkacağım” diyerek görevliyi durdurdu.

Yalnız başına içeriye giren Drogba, başta Biliç olmak üzere herkesi tek tek tebrik edip geçmiş olsun dedikten sonra başarılar dileyerek kısa ziyaretine noktayı koydu.

Eurosport Türkiye

İLGİLİ HABERLER