Spor
  • 28.3.2021 14:01

Dünya basınından Türkiye'ye övgü dolu sözler!

Dün oynanan Norveç-Türkiye maçında A Milli takımımızın aldığı 3-0'lık galibiyet sonrası dünya basını ve sosyal medyadan Türkiye'ye övgü yağdı. "Türkiye bu yaz bir sürpriz yapabilir. Takımları çok ilginç ve homojen", "Türkiye, Norveç'i vuruyor, tüm dünya izliyor" gibi yorumlar yapıldı. Türkiye, grupta en zor rakipler olan Hollanda ve Norveç engelini galibiyetlerle aştı. İşte yapılan o yorumlar...

Hollanda maçı sonrasında Türkiye'ye övgü yağmuru gelirken Norveç maçının ardından sosyal medya da çalkalandı. Avrupa'nın iki ünlü futbol ekolünü aynı hafta içinde farklı skorlarla deviren Ay-yıldızlı oyuncularımıza önde gelen futbol yazarları ve yorumcuları tebriklerini sosyal medya hesabından gösterirken bu yaz düzenlenecek EURO 2020 için de Türkiye'nin artık şampiyonluk adayları arasına yazılması en çok öne çıkan başlıklardandı.

HARİKA GÖRÜNÜYORLAR"

İşte öne çıkan yorumlar: "Türkiye bu yaz bir sürpriz yapabilir. Takımları çok ilginç ve homojen", "Türkiye, Norveç'i vuruyor, tüm dünya izliyor", "Türkiye'nin EURO 2021'i kazanması olası. Harika görünüyorlar", "Türkiye, Norveç ve Hollanda kötü olmamasına rağmen 7 gol attılar. İtalya, Galler ve İsviçre onlar için iyi grup."

AS GAZETESİ: "HAALAND VE ODEGAARD'I İZLEMEYE GİTTİK AMA KARŞIMIZA OZAN TUFAN VE ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ ÇIKTI..."

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda İspanya'daki maçta Norveç'i 3-0 yenen A Milli Takım'ın galibiyeti, İspanyol basınında geniş yer buldu. Marca gazetesi, "Türkiye, Haaland ve Odegaardlı Norveç'i La Rosaleda'ya gömüyor." başlığını atarak, "Türkler durdurulamaz şekilde yoluna devam ediyor." yorumunu yaptı.

"TÜRKİYE, NORVEÇ'E FAZLA GELDİ"

"Türkiye, Norveç'e fazla geldi." ifadesini de kullanan gazete, A Milli Takım'ın 20 yıl aradan sonra Dünya Kupası'na katılmakta çok arzulu olduğunu gösterdiğini belirtti.

AS gazetesi de "Türkiye, Haaland ve Odegaard'ın kötü bir akşamında Norveç'i eziyor." ifadesini başlığına çıkardı.

Gazete, "Türkiye baştan sona Norveç'e karşı büyük üstünlük koydu. Haaland ve Odegaard'ı izlemeye gittik ama karşımıza Ozan Tufan ve Çağlar Söyüncü çıktı." diye yazdı.

"Haaland ve Odegaardlı Norveç'e sert darbe" başlığını kullanan El Mundo Deportivo da "Norveç'i geçen Türkiye grup liderliğine oturdu. Türkler için sorunsuz bir maç oldu." değerlendirmesinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER