Dünya
  • 3.8.2021 11:54

Dünya Jong Un'un son halini konuşuyor

Son dönemde verdiği kilolar nedeniyle gündemden düşmeyen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan yeni görüntüler geldi. Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı tarafından yayınlanan görüntüler Kim Jong-un'un sağlık durumunu bir kez daha gündeme getirdi.

Dünyanın en dışa kapalı ülkesinin dünyanın en tartışmalı lideri Kim Jong-un son görüntüleri ile gündemde.

Kuzey Kore liderinin katıldığı bir etkinlikte ensesinde oldukça büyük bir yara bandı olması dikkatlerden kaçmadı.

Kim Jong-un’un 24 ve 27 Temmuz’da katıldığı askeri bir etkinlikte çekilen fotoğraflarında ensesinin sağ tarafında söz konusu bandaj görülüyor. Diğer karelerde bu bandajın olduğu yerde yeşil renkli bir yara izi dikkat çekiyor.

Ancak 29 Temmuz’da çekilen bir başka fotoğrafta ise politbüro toplantısına katılan Kim'in ensesindeki bu iz yok oluyor.Geçtiğimiz haftalarda Kore İşçi Partisi'nin bir toplantısında görüntülenen Kim’in önemli miktarda kilo verdiği görülmüştü.Ancak Kuzey Kore'li yetkililer dünya basınında yer alan bu görüntüler ile ilgili bir açıklama yapmaya yanaşmamıştı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un geçen yıl kardiyovasküler bir operasyon geçirdiği öne sürülmüştü.

Kim Jong Un'un bu dönemde ortadan kaybolması ve uzun süre toplum önüne çıkmaması ağır bir hastalığı olduğu, hatta öldüğü söylentilerinin çıkmasına neden olmuş, yerine kız kardeşi Kim Yo Jong'un geçeceği iddia edilmişti.

İLGİLİ HABERLER