AFGANİSTAN'DA 2 NATO ASKERİ VE 11 AFGAN POLİSİ ÖLDÜRÜLDÜ...

15.4.2008 - 00:19

NATO'ya bağlı Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü'nden (ISAF) yapılan açıklamada, Afganistan'ın güneyinde düzenlenen bombalı saldırıda 2 askerin hayatını kaybettiği, 2 askerin de yaralandığı ifade edildi. Ölen ve yaralanan askerlerin milliyeti açıklanmazken, yaralı askerlerin ISAF'a bağlı bir hastanede tedavi altına alındığı belirtildi. 47 bin askerin görev yaptığı ISAF'ta, Afganistan'da çatışmaların yoğun olarak yaşandığı güney kesimlerde daha çok İngiliz, Kanadalı, Hollandalı ve ABD askerleri görev yapmakta.
Öte yandan, yine Afganistan'ın güneyindeki Kandahar eyaletine bağlı Arghandab bölgesinde sabah saatlerinde polis noktasına da bir saldırı düzenlendi. Saldırının polis memurlarının uykuya daldığı bir anda gerçekleştiğini belirten Polis Şefi Amanullah Han, saldırıda 11 polisin hayatını kaybettiğini söyledi. Han, 1 polis memurunun Taliban'la işbirliği içinde olup olmadığıyla ilgili soruşturma başlattıklarını da sözlerine ekledi. Saldırının sorumluluğunu üstlenen Taliban Sözcüsü Qari Muhammed Yusuf Ahmadi ise 15 polis memurunu öldürdüklerini ileri sürdü.

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.