ALMANLARDA 'HEPİMİZ TÜRKÜZ' DİYE YÜRÜMÜŞ

ALMANLARDA 'HEPİMİZ TÜRKÜZ' DİYE YÜRÜMÜŞ
30.1.2007 - 11:25
Almanya'nın Solingen şehrinde 5 Türk'ün yanarak hayatını kaybettiği saldırılar sonrası Almanlar 'Hepimiz Türk'üz' sloganlarıyla yürüyüş yapmış.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in cenazesinde "Hepimiz Ermeni'yiz" sloganı atılması nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan 'Hrant Dink'i Uğurlama Komitesi', basın toplantısı düzenledi. DİSK Genel Sekreteri Musa Çam tarafından okunan bildiride 'Hepimiz Hrant'ız, Hepimiz Ermeni'yiz' sloganının ayrımcılığa ve milliyetçiliğe karşı çıkma anlamı taşıdığı belirtilirken, Dink'in Ermeni kökenli olduğu için öldürüldüğüne dikkat çekildi. Bir günlüğüne Ermeni asıllı Türk vatandaşlarıyla duygudaşlık oluşturulduğu belirtilen açıklamada, benzer bir tepkinin Solingen'de yakılan Türkleri anma töreninde Almanlar tarafından verildiği ve "Hepimiz Türk'üz" diye yürüyüş yapıldığı hatırlatıldı. Çağrı Çobanoğlu, İstanbul

DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;