Asker eşi öğretmenlere sevindirici haber!..

28.7.2012 - 16:13

Milli Eğitim Bakanlığı, eşi asker olan memurların bakanlıkla tayin protokolünün iptal edildiği yönelik haberler yalanladı.
ANKARA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelinden eşleri öğretmen olanların yer değiştirmelerinde uygulanacak usullere ilişkin bakanlık ile Genelkurmay arasındaki protokolün iptal edilmediğini bildirdi.
          Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinden eşleri öğretmen olanların yer değiştirmelerinde gerekli kolaylığı sağlanabilmesi bakımından Milli Eğitim Bakanlığı ile TSK arasında yapılan protokolün iptalinin söz konusu olmadığı kaydedildi.
     Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in göreve geldikten sonra kamu kurum ve kuruluşlarına gönderdiği yazıda, 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin 37. maddesi gereği derslere eylül ayında başlanacağı, eğitim ve öğretimin aksatılmaması için de öğretmenlerin eş durumu atamalarının ağustos ayında yapılacağı, diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki personelin de yer değiştirmelerinin eş zamanlı olarak ağustos ayı içinde tamamlanması gerektiği uyarısında bulunduğu hatırlatıldı.
 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.