Endonezya Genelkurmay Başkanı Washington uçağından indirildi

Endonezya Genelkurmay Başkanı Washington uçağından indirildi
23.10.2017 - 11:52

Endonezya Genelkurmay Başkanı Nurmantyo, Washington uçağından indirildi, iki ülke arasında kriz çıktı!

Endonezya Genelkurmay Başkanı Gatot Nurmantyo'nun Washington uçağından indirilmesi ABD ile Endonezya arasında kriz yarattı

Endonezya Genelkurmay Başkanı Gatot Nurmantyo'nun haftasonu yapacağı Washington ziyareti öncesinde bindiği uçaktan indirilerek ABD'ye seyahat etmesine izin verilmemesi iki ülke ilişkilerinde krize neden oldu.

ABD Genelkurmay Başkanı Dunford'un vereceği bir konferansa katılmak için Cumartesi günü bindiği Emirates uçağından indirilen Nurmantyo'nun neden uçaktan indirildiğine dair bir açıklama yapılmadı. Endonezya Dışişleri Bakanı, konuyla ilgili bir açıklama beklediklerini belirtti.

Endonezya kamuoyunda geniş tepki çeken olay sonrası yürüyüş yapan bir grup, ülkedeki ABD Büyükelçisi'nin sınırdışı edilmesi gerektiğini belirten pankartlar taşıdı.

ABD cephesinden ilk açıklama ise, ABD'nin Endonezya Büyükelçi Yardımcısı Erin McKee'den geldi. General Nurmantyo'nun Washington ziyaretinin neden engellendiği üzerine bir açıklama yapmayan McKee, sadece sorunun çözüldüğünü söyledi.

Endonezya Dışişleri Bakanı'yla bir görüşme yapan McKee'nin konu nedeniyle özür dilediği ifade edildi.

DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;