Halep'e Rus ve Türk askerleri helikopterle intikal yaptı

Halep'e Rus ve Türk askerleri helikopterle intikal yaptı
21.10.2017 - 00:02

Halep'in kuzeyinde Kürt birliklerinin kontrolünde olan bölgeye Rus askerleri 4 helikopterle çıkarma yaptı. Türk askeri de doğudaki El Bab'a havadan intikal gerçekleştirdi.

Bu sabah Halep'in kuzeyinde Kürt birliklerin kontrolünde bulunan bölgeye 4 Rus helikopteri intikal etti. Diğer taraftan Halep'in doğu kısmına da Türk helikopterleri geldi.

4 RUS ZIRHLISI GELDİ

Afrin'in Kefir Cenne askeri kampına Rus güçlerine ait dört zırhlı aracın gelmesiyle, Rus helikopterleri Menega askeri hava alanından ayrıldı.

RUSLAR HAVAALANINA BAYRAK ASTI

Halep'in kuzeybatı tarafından bulunan Azez yakınlarında bir köy olan Maranaz Havaalanı ve çevresine Rus bayrakları asıldı.

TÜRK ASKERİ HELİKOPTERLE BAB'A GİTTİ

Türk askeri heyeti helikopterlerle Halep'in doğu kesiminde bulunan el Bab yakınındaki Şeyh Akil dağındaki Türk askeri üssüne iniş yaptı. Helikopterler daha sonra Türkiye'ye geri döndü.
Rus askerleri, Fırat kalkanı sınırları içinde bulunan ve Astana sürecinde çatışmasız alan ilan edilen Afrin yakınlarındaki Kürt yerleşim bölgesinde devriye gezmeye başladı.

DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;