Hollywood'da tecavüze uğrayan sokağa indi

Hollywood'da tecavüze uğrayan sokağa indi
14.11.2017 - 00:10

Hollywood'da art arda gelen taciz ve cinsel istismar suçlamalarının ardından yüzlerce kişi ünlü Hollywood Bulvarı'nda protesto gösterisi düzenledi.

ABD'li yapımcı Harvey Weinstein'ın taciz ve cinsel saldırıda bulunduğu kadınların başlattığı 'ifşa dalgası'yla Hollywood'da birbiri ardına gelen hikayeler sosyal medyada başlayan '#MeToo' (Ben de) kampanyasıyla yeni ifşaları da beraberinde getirmişti.

İlk ifşanın ardından ünlü aktörler Kevin Spacey ve Dustin Hoffman dahil pek çok isme yayılan taciz ve tecavüz suçlamalarının Hollywood'da bir kültür halini almasını protesto edenler, ellerinde (Ben de) yazılı pankartlar taşıdı.Yürüşüşe katılan Tara McNamarra (21) adındaki genç bir kadın Reuters haber ajansına, yürüyüşün bir şeylerin değiştiğine dair olumlu bir sinyal olduğunu belirterek "Çok kez cinsel saldırıya uğradım. Hayatımın her alanını etkiledi" diye konuştu.

#MeToo kampanyasını başlatan isimlerden aktris Alyssa Milano ve kadın hakları savunucusu Tarana Burke de yürüyüşe katılanlar arasındaydı.

Haberin Fotoğrafları
Hollywood'da tecavüze uğrayan sokağa indi Hollywood'da tecavüze uğrayan sokağa indi Hollywood'da tecavüze uğrayan sokağa indi Hollywood'da tecavüze uğrayan sokağa indi
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;