MİNİ ETEK GİYMEYEN HEMŞİRELERE PARA CEZASI!..

26.3.2008 - 03:28

İspanya’nın güneyindeki Cadiz kentindeki bir hastanede, üniforma olarak verilen mini etekleri giymeyi reddeden hemşirelere 30 Avro para cezası verildi.

         San Rafael adlı klinikte giysi kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle hemşirelere para cezasının kesildiği açıklanırken, hemşirelerin bağlı olduğu şirket de hastaneyi dava edeceğini duyurdu.
         Şirket yöneticisi Adela Sastre, "Kendimizi dekoratif bir nesne gibi hissediyoruz. Çalışma saatlerimizde rahat hareket etmek istiyoruz. Yatalak hastalara bakmak için eğilemiyoruz. İşimizi yapmak için vücudumuzu sergilemek zorundayız" dedi.
         "Mini etekli üniformayı zorunlu kılıyorlar. Çalışanlar kendilerine ayrımcalık uygulandığını düşünüyorlar. Onurlarına saygı gösterilmeli" diyen Sastre, hastanenin kararının, Sosyalist hükümetin kabul ettiği eşitlik yasasına da aykırı olduğunu savundu.
         Hastane yetkilileri ise, İspanya’daki tüm hastenelerde aynı uygulamanın olduğunu savunarak, giysi kurallarına uymayan hemşirelerin maaşlarından 30 Avro kesilmesinin doğru olduğunu bildirdi.

 
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.