Kandil'den CHP'ye tezkere tepkisi

Kandil'den CHP'ye tezkere tepkisi
26.9.2017 - 09:35

PKK'nın elebaşlarından Duran Kalkan, CHP'nin tezkere konusunda AK Parti ve MHP'yle birlikte hareket ederek yanlış yaptığını söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadelede başlatılan taarruz döneminde yaz/kış demeden operasyonlarına devam ediyor.

Mehmetçik'in operasyonlarıyla köşeye sıkışan PKK, CHP'den gelen SİHA açıklamalarıyla ümitlendi.

Terörle mücadelenin bel kemiğini oluşturan SİHA'ların kullanılmamasını isteyen CHP, Kandil'i sevindiren açıklamalarını birçok kez yineledi.

CHP YANLIŞ YAPTI

SİHA açıklamaları nedeniyle Kandil'in takdirini kazanan CHP, tezkere konusunda attığı adımla teröristbaşı tarafından eleştirildi.

PKK elebaşlarından Duran Kalkan, CHP'nin Meclis'te tezkereye destek sunarak yanlış yaptığını söyledi.

"ZİHNİYETİ DEĞİŞTİRMELİLER"

Teröristbaşı Kalkan, "CHP’liler özgürlükten demokrasiden dem vuruyorlar. Ama işin ucu Kürtlere geldi mi iş değişiyor. Kemal Kılıçdaroğlu ve partisi, AKP’nin Suriye ve Irak politikasını eleştiriyorlar. Ama buralara asker göndermek için karar çıkartmak gündeme geldiğinde herkesten önce biz oy vereceğiz diyorlar. CHP zihniyetini değiştirmelidir. Kürtler karşısında özeleştiri vermesi gerekiyor. Geçmişi doğru çözümlemesi lazım. Ulus tanımları ve Kürt toplumuna bakışları doğru değildir."diyerek Kılıçdaroğlu'nu ve CHP'yi eleştirdi.

DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (1)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;