Katar Emiri: Körfez ülkeleri özüm istemiyorlar!

Katar Emiri: Körfez ülkeleri özüm istemiyorlar!
14.11.2017 - 09:55

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, 5 HAziran'dan bu yana devam eden Körfez Krizi ile ilgili diğer ülkelere seslenerek, "Çözüm İstemiyorlar." mesajı verdi

Körfez ülkelerinin mevcut krizin çözümünü istemediklerini söyledi.

El Sani, geçtiğimiz günlerde Endonezya'yı ziyareti sırasında, ülkesine 4 aydır haksız bir şekilde uygulanan ambargonun kaldırılması çağrısında bulunarak diplomatik krizin sona ermesi için de görüşmeye açık olduklarını ifade etmişti.

Yaşanan krizden kazanan olmayacağını vurgulayan Al Sani, kardeş olduklarını ve bu krizde herkesin kayıp verdiğini belirtmiş,
Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Şeyh Ahmed bin Casim bin Muhammed Al Sani, Endonezya-Katar İş Forumu'nda yaptığı konuşmada, Katar'ın ambargo krizinden her zamankinden daha güçlü ve bağımsız olarak çıktığını belirtmişti. Al Sani, Katar'daki ticaretin olumsuz bir şekilde etkilenmediğinin altını çizmişti.

 KATAR EMİRİ'NDEN 'AMBARGOYU KALDIRIN' ÇAĞRISI!

Muhammed El Sani, ablukanın ülkesine yeni ve alternatif yollar açtığını ve bu durumda özel sektörün önemli rol oynadığını kaydetmişti.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Bahreyn, 5 Haziran'da yaptıkları açıklamayla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn hava sahalarını Katar'a kapatmış, söz konusu diplomatik ablukaya daha sonra bazı başka ülkeler de katılmıştı.

"KATAR'IN HEMEN DİZ ÇÖKECEĞİNİ SANDILAR

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed El Sani, BM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada da  ülkesinin ve halkının, komşuları tarafından 5 Hazirandan beri uygulanan haksız ambargo altında olduğunu belirterek, "Buradan karşılıklı egemenlik haklarımıza saygı göstererek ön koşulsuz diyalog çağrımızı yineliyorum." demişti.

KATAR EMİRİ: KATAR'IN HEMEN DİZ ÇÖKECEĞİNİ SANDILAR

El Sani, Katarın, BM şartının da gereği olarak hem bölgesinde hem de tüm dünyada barış ve güvenlik için çalıştığını belirten Al Sani, ülkeler arasındaki sorunların diyalog ve barışçı şekilde çözülmesinden yana olduklarını söylemişti.

 

DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;