Meksika depreminde ölü sayısı artıyor

Meksika depreminde ölü sayısı artıyor
20.9.2017 - 11:45

Meksika'da 7,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi, ülkenin sivil savunma ajansı deprem nedeniyle 248 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu

Meksika'da 7.4 olarak açıklanan depremin büyüklüğü 7.1'e düşürüldü. Enkaz altında kalanların olduğu bildirildi. Deprem, 32 yıl önce en az 5 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olan 1985 yılındaki 8 büyüklüğündeki afetin yıldönümünde gerçekleşti.

Meksika'da meydana gelen şiddetli depremde insanlar sallanan binalardan kaçarak sokaklara koştu. Felakette en az 248 hayatını kaybettiği belirtildi ancak bu rakamın artmasından endişe ediliyor.

Ülkenin en büyük gazetelerinden Reforma'ya göre en fazla kaybı 55 kişiyle Morelos verirken başkent Meixoc'da 49, depremin merkez üssüne en yakın şehir olan Puebla'da 32, Meksika Eyaleti'nde 19, Guerrero'da 3 ve Oaxaca'da da 1 kişi yaşamını yitirdi.

Son dakika Meksikada şok görüntüler Ölü sayısı artıyor...

 Meksika'da 9 günde ikinci büyük deprem: 7.1'le sallandı, en az 42 ölü!

 ÇÖKEN OKULDA 22 ÇOCUK YAŞAMINI YİTİRDİ, 30 ÇOCUK KAYIP

Yerel makamlar başkentte 44 binanın depreme dayanamayarak çöktüğünü kaydederken en acı haber ise bir ilkokul binasından geldi.

Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, ilkokul binasının enkazından 22 çocuk ve 2 yetişkinin cesedinin çıkarıldığını 30 öğrenci ve 8 yetişkinin ise hâlen kayıp olduğunu duyurdu.

 8 eyalette okulların tatil edildiği belirtilirken, çöken okuldaki arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Meksika Federal Elektrik İdaresi, depremin ardından başkentte ilk aşamada 1.69 milyon aboneye elektrik verilemediğini ancak sonraki çalışmalar neticesinde sayının 676 bine düşürüldüğünü açıkladı. Ülke genelinde elektrik kesintisinden etkilenenlerin sayısı ise ilk başta 4.7 milyon olarak açıklanırken, yoğun mesai sonucu 3 milyon 465 bin aboneye yeniden elektrik verildi.

En az 1800 uçuşun da depremden olumsuz etkilendiği belirtiliyor.

TARİHTE MEYDANA GELEN EN ŞİDDETLİ 20 DEPREM

 Başkent Meksiko'da da hissedilen deprem, halk arasında korkuya neden oldu. Halk panik içerisinde evlerini terk ederek sokağa döküldü.

Ülkede 8 Eylül'de yaşanan 8,1 büyüklüğündeki depremde de 96 kişi yaşamını yitirmişti.

 

 


 

DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;