Paris'te terör paniği

Paris'te terör paniği
20.6.2017 - 00:05

Fransa'nın başkenti Paris'in ünlü Champs-Élysées Bulvarı'nda bir sivil aracın polis aracına hızlı bir şekilde çarptıktan sonra alev aldı. Kısa süre sonra infilak eden aracın içindeki sürücünün silahlı olduğu ifade edildi.

Bilinçsiz bir şekilde yerde yatan sürücünün polis tarafından gözaltına alındığı ifade edildi. Olay nedeniyle civardaki metro istasyonları kapatılırken, Elysee Sarayı'nın önündeki güvenlik önlemleri artırıldı.

AFP, güvenlik yetkililerinin sürücünün 'büyük ihtimalle' ölü olduğunu açıkladığını duyurdu. Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, olayın bir saldırı girişimi olduğunu aktardı.

 EL BOMBALARI, KALAŞNİKOF VE GAZ ŞİŞELERİ BULUNDU

 

Güvenlik ekipleri, aracın içinde kalaknikof, gaz bombaları ve gaz şişeleri bulunduğunu açıkladı.

Terörle mücadele ekiplerinin olayla ilgili soruşturma başlattıkları ifade edildi.

Habere göre, kazanın ardından polis aracına çarpan araç alev aldı. Paris'te gerçekleşen olayda sürücünün bilinçsiz bir şekilde yerde yattığı ifade edildi. Polis, olayın kaza mı, yoksa bilinçli olarak gerçekleştirilen bir eylem mi olduğunu belirtmedi.

Ayrıntılar geliyor...

DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;