Rusya ABD'ye Esad uyarısı yaptı

Rusya ABD'ye Esad uyarısı yaptı
21.9.2017 - 17:11

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, ABD destekli PYD'nin, Esad rejimine 2 kez saldırı girişiminden bulunmasının ardından uyarıda bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, ABD destekli PYD'nin bulunduğu bölgelerden Esad rejimine 2 kez ateş açıldığını hatırlatıp saldırıların tekrarlanması durumunda karşılık vereceklerini söyledi.

SALDIRILARI DERHAL DURDURUN

Konaşenkov "Fırat'ın doğusundaki PYD ve ABD kontrolündeki bölgelerden Suriye ordusuna iki kez ateş açıldı. Bu bölgelerde Suriye ordusu ile birlikte DEAŞ'a karşı özel operasyonlarımıza devam ediyoruz. Bu nedenle, özel iletişim kanallarımız aracılığıyla, ABD ordusunun ve PYD'nin bulunduğu bölgelerden gerçekleştirilen bu saldırıların derhal durdurulmasını istedik." dedi.

TEKRAR OLURSA VURULACAK

PYD'nin bulunduğu noktalardan gerçekleşecek herhangi bir başka saldırı girişimi olması halinde, bölgenin vurulacağını belirten Konaşenkov “O bölgelerde bulunan mevziler her türlü askeri yolla derhal vurulacak.” ifadelerini kullandı.

DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;