Seçim pusulasına "Erdoğan" yazıp tepki gösterdi

Seçim pusulasına "Erdoğan" yazıp tepki gösterdi
24.9.2017 - 16:06

Almanya'da bugün düzenlenen seçimlerde bazı seçmenler, oy pusulasına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Galatasaray'ın Fransız golcüsü Bafetimbi Gomis'in adını yazdı.

Almanya'da 61 milyon seçmen sandık başına giderken, oy kullanan Türk kökenli bir seçmen oy pusulasına "Erdoğan" yazarak siyasetçilerin Türkiye düşmanlığına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye düşmanı partilere oy vermeyin" çağrısına Almanya'daki Türk seçmenden anlamlı cevap geldi.
 

Berlin Postası'nın haberine göre Bir Türk seçmen oy pusulasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adını yazdı. Oy pusulasının fotoğrafını çekip haber ajanslarına gönderen şahıs, Erdoğan'a ithafen yazdığı notta şu ifadeleri kullandı:

Almanya seçimlerinde Erdoğana oy çıktı

"Sayın Cumhurbaşkanım, sandık başında seçim pusulasında Türkiye'ye dostluğu destekleyen bir parti bulamadım. Almanya'nın güneyinde yaşadığım için de ADD'ye o verme imkanım olmadı. Bunun için sizin adınızı yazarak tepkimi ortaya koydum. Biliyorum oyum çöpe atılacak fakat ben resmini çektim ve evimin duvarına asacağım.

Almanlar, Türkiye'nin dost bir ülke olduğunu anlayıncaya kadar bu tepkimi devam ettireceğim. Çünkü mevcut partilere oy vererek bunun sorumluluğunu taşımak istemiyorum" yazdı.
 

Almanya seçimlerinde Erdoğana oy çıktı

Öte yandan, Galatasaray'ın oyuncusu Bafetimbi Gomis'in ismi de bir seçmen tarafından seçim pusulasının üzerine yazıldı.DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;